На Хорольщині відгуляли фестивалі

На Хорольщині відгуляли фестивалі

Недільний ранок 17 червня видався напрочуд теплим і сонячним. З самого ранку хорольці чекали на гостини всіх, хто відгукнувся на запрошення. Хто забажав відвідати край і побувати на традиційному фестивальному заході. Учасників та гостей приїхали привітати керівники району та міста, депутати.

В одному з найзатишніших і мальовничих куточків Хорольщини, в с.Вишняки на березі озера Голубихи, було справжнє свято народної творчості, тут проходив традиційний фестиваль „Барви Хорольщини‟. Відрадно відзначити, що фестиваль уже здобув статус „регіонального‟ і вже 12-ий рік поспіль збирає разом всіх поціновувачів народного мистецтва, всіх, хто любить українську пісню, хто шанує народні традиції.

На фестиваль приїхало чимало учасників: це кращі аматорські колективи, троїсті музики, гармоністи. Порадувати своїм мистецтвом тут зібралося чимало народних майстрів, які залюбки демонстрували свої вироби, народну вишивку та національне вбрання. Серед гостей – колективи від наших сусідів: Семенівського, Миргородського. Лубенського, Шишацького, Великобагачанського районів, з м.Полтави і навіть гості з Прикарпаття.

З вітальним словом до учасників фестивалю, гостей звернулися голова райдержадміністрації Лариса Звірко, голова районної ради Віра Мартюк, міський голова Сергій Волошин, депутат обласної ради Фахраддін Мухтаров, які побажали всім гарного відпочинку і приємних, позитивних емоцій.

Святкову програму продовжили демонстрацією українського костюма. Національне вбрання презентували місцеві красуні. Кожна з них готувалася до огляду заздалегідь і досить старанно, тому й костюми вийшли неповторні і вишукані. А далі полинула над ставом українська пісня. Для охочих просто розважитись і відпочити – на святі була широка ігрова програма, спортивні змагання, робота сучасних атракціонів, кінні прогулянки, по завершенню заходу для молоді розпочнеться святкова дискотека.

Приємним сюрпризом стало і те, що кожен з учасників та гостей свята народної творчості зміг побувати ще на одному заході – фестивалі гастрономічної гостинності. Фестиваль української кухні „Тільки з печі‟ - це проект, що став одним із переможців конкурсу „Бюджет участі Полтавської області‟ у 2017 році і реалізується у 2018 році за кошти обласного та районного бюджетів. 

На місці проведення заходу спорудили справжнісіньку піч, біля якої можна було скуштувати українських вареників і галушок, рибної юшки, пампушок з часником та українського сала. Організатори фестивалю – Хорольська районна державна адміністрація, районна рада, відділ культури і туризму РДА щиро дякують за підтримку депутату обласної ради Фахраддіну Мухтарову, всім, хто допомагав в його організації і проведенні: Хорольській міській раді, Вишняківській сільській раді, відділу освіти, молоді та спорту РДА, всім, хто брав участь у толоці та прибиранні території.

Відрадно і те, що до участі в концертній програмі фестивалю активно долучилися художні колективи з місцевих ОТГ. І що особливо приємно - приходити на фестиваль родинами, стало вже традицією. 

Стрічка новин