Для малечі в Дендропарку влаштували «Свято літа»

Розважальна програма, казкові герої, майстер-класи та ігри чекали на дітей міста. Серед тих, кого запросили, – не лише звичайна малеча, а й діти з аутизмом. Саме задля їх адаптації у суспільство, а також для того, щоб познайомити дітей з їх незвичайними однолітками, благодійний фонд «Зернятко» започаткував такі заходи.

На перший погляд Вероніка Дядюк – абсолютно звичайна дитина. Їй 14 років, вона любить малювати, танцювати та спілкуватися з однолітками. Сьогодні дівчинка готується до персональної виставки живопису та створює унікальні портфелі зі старих джинсів. У цьому їй не заважає її хвороба – аутизм. Сьогодні Вероніка разом зі своєю мамою прибула на «Свято літа», де у них буде можливість поспілкуватися з іншими дітьми та їх батьками.

Вікторія Дядюк, мама дитини з інвалідністю

- Дуже класно, коли діти з особливими потребами спілкуються з дітками, які відвідують звичайні садочки і звичайні школи. Це дуже потрібно, тому що діти тоді знаходять спільну мову, дуже класно контактують між собою.

Свято для дітей у Полтавському Дендропарку організувати вирішив благодійний фонд «Зернятко». Голова останнього – Людмила Іващенко. Жінка чудово розуміє проблему виховання дітей з інклюзивними умовами, адже сама є мамою дитини з інвалідністю.

Людмила Іващенко, голова БО «Зернятко»

- Я вважаю, що, незважаючи на те, яка дитина народилася на світ, вона кожна має свій потенціал. Кожна хоче навчатися, дружити, любити, жити повноцінним життям. Тому, попри різні заходи, окрім організації семінарів, організації літніх таборів, одна з наших основних задач – це інформування соціуму.

На святі у малечі була можливість познайомитися одне з одним, відпочити та пограти в активні ігри. Серед гостей – діти різного віку. Серед наймолодших – й донечка Оксани Вишневської. Жінка виступає за «активний декрет», тобто, за те, щоб матусі відвідували цікаві заходи у місті й не лише. Такі ж заходи, як «Свято літа», жінка вважає корисними не лише для малечі, а й, в першу чергу, для батьків.

Оксана Вишневська, гостя заходу 

- Я також у минулому, до декрету, логопед-дефектолог, працювала з іншими дітками, які мають порушення аутентичного спектру. Я – за те, щоб таких діток включати у загальні маси, щоб їм проводили не спеціальні, а загальні заходи. Бо таким діткам потрібен вихід у світ, їх не треба обмежувати і говорити про те, що вони такі особливі.

Цього разу свято відвідало близько 100 діток. А у майбутньому організатори мріють про більш масові заходи.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію