Реставрація Полтавської обласної філармонії знову відновилась

Тепер ремонтні роботи виконує нова підрядна організація. Як довго довелось освоюватись в приміщенні працівникам компанії після недобросовісних попередників та що вже вдалося зробити підрядникам, знає Ірина Щербак.

Додати сучасні стандарти, при цьому – залишити автентичність історичної будівлі. Таке завдання стоїть перед новою підрядною організацією, котра проводить реставрацію Полтавської обласної філармонії. 

Олександр Юхименко, заступник директор ТОВ ВКФ «СЕН»

- Будівлі 160 років, розумієте, там зводи, дверні пройоми не тих норм. А будівля повинна відповідати всім сучасним нормам: пожежної безпеки, електробезпеки. Тому це не завжди виходить швидко.

Нагадаємо, 2 роки тому тендер на проведення реставраційних робіт виграла компанія зі Львова. Перемогли, аванс отримала, а про ремонт забули. Все, що вони зробили, – встановили вікна та частково замінили опалення, зазначив директор Департаменту будівництва облдержадміністрації Тимофій Голбан. 

Тимофій Голбан, директор Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ ОДА

- Ми стикнулися вперше з такою проблемою. Ми за 8 місяців брали участь в 18-х судових засіданнях по розірванню договору. Ми виграли в цьому суді, розірвали угоду, стягнули штрафні санкції на майже 1,5 мільйони.

І поки триває процес стягнення штрафних санкцій, Департамент провів ще один тендер, в якому виграла полтавська компанія «СЕН». Близько місяця її фахівці тільки освоювали будівлю після попередників, і вже з початку червня почали виконувати відповідні роботи. Наразі відбувається заміна дверних блоків, шпаклювання стін, встановлюються стелі та інше. 

Олександр Юхименко, заступник директора ТОВ ВКФ «СЕН»

- Так і будемо рухатись зверху вниз, по адміністративній частині, паралельно проектна організація працює по інтер’єрам та рішенням у внутрішній частині приміщення, глядацькій залі по фойє. В такому плавному ритмі ми йдемо.

Головне, додають підрядники, – по можливості максимально залишити історичні частини будівлі. На даний час ремонтні роботи виконанні на 30-40 %. Повністю ж ввести в експлуатацію філармонію планують наступного року.

Стрічка новин