Мешканці села Тахтаулове знову зупинили рух транспорту

Основна вимога - ремонт дорожнього покриття. Подібна акція вже проходила минулоріч поблизу психіатричної лікарні, тоді вона завершилася ремонтом двох дорожніх смуг. Зараз зупинений на понад 3 години рух транспорту теж викликав резонанс з боку автомобілістів, мешканців сіл та поліції. Проте керівництво громади міста Полтава, до власності якої і входить ділянка дороги, ситуацію проігнорувала.

Валентина Головченко мешкає у селі Тахтаулово вже понад 20 років, і весь час жінка стикається з проблемою незадовільного стану дорожнього покриття. Валентина запевняє: через це вона – постійний гість на СТО, і не лише вона.

Валентина Головченко, мешканка с.Тахтаулово

- Їздить на Жуки автобус, через «Провінцію», а там дорога не годиться. Господарі відмовляються (їздити), тому що ламаються автобуси. У мене є машини: одна побилась, друга побилась, скільки на запчастини йде. Були в адміністрації – ніхто нам не хоче допомогти. Ми не знаємо, що робити, у нас – безвихідна ситуація, тільки тут стати та стояти.

Так мешканці Тахтаулового і зробили. Близько 50 найактивніших вийшли до дороги Н-12 Суми-Полтава з вимогою відремонтувати ділянку 174+342 кілометр та 183+577 кілометр протяжністю 9.2 кілометри. Селищна голова запевняє: до того, як вийти та перекрити дорогу, вони зверталися до влади.

Олена Кравцова, сільський голова Тахтаулівської сільської ради

- З 2017 року вели переписку з міською радою, з облдержадміністрацією, з усіма інстанціями, з обласним автодором. Ця дорога ні у кого не була на балансі, цей шматок дороги.

Ситуація незмінна до сьогодні, терпець мешканцям Тахтаулово увірвався, коли розмір ям на асфальтному покритті сягнув 3 метрів у довжину та 10-30 сантиметрів у глибину. Задоволених станом дороги знайти складно. Серед тих, хто спостерігає за мітингувальниками, – і заступник начальника Служби автомобільних доріг у Полтавській області з експлуатаційного утримання Анатолій Мягкохліб. Чоловік приїхав сюди переконатися, що проблемна ділянка не входить до компетенції Служби автомобільних доріг.

Анатолій Мягкохліб, заступник начальника Служби автомобільних доріг у Полтавській області

- Автодор має відношення безпосередньо до цієї дороги, але не до тої ділянки. Наша відповідальність закінчується там, де закінчується село Тахтаулово, де стоїть дорожній знак.

На блокування дороги представники влади територіальної громади Полтави не з'явилися. Згідно з листом Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Полтавської міської ради від 14 липня 2017 року, ремонт ділянки мав бути проведений ще минулого року.

Серед полтавців є й ті, хто не задоволений ані акцією, ані станом дороги.

Анатолій Коломієць, незадоволений водій

- Я особисто не задоволений, але те, що 26 років робилося... Я сам проробив 10 років в автомобільній службі, я знаю, як воно було і що воно було. Сьогодні поступово, потроху дороги починають ремонтуватися, але знаходиться таке, що не може проїхати машина, навіть та, що буде робити ремонт.

Не обійшлося цього разу й без травм, один з мітингувальників отримав легке тілесне ушкодження через зіткнення з автомобілем, що вирішив проїхати через колону. На водія чекає штраф за адміністративне правопорушення.

Стрічка новин