На сьогоднішній день найбільш вразливою групою ураження ВІЛ є особи віком до 30 років

Одна з особливостей епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні – зростання частки жінок, у тому числі – вагітних. Якщо у 2004-му в міському пологовому будинку народжувало 18 ВІЛ-позитивних матерів, то минулого їх було 24. За умови вчасного медичного втручання діти інфікованих матерів народжуються здоровими, за статистикою лише 10% новонароджених мають позитивний ВІЛ-статус.

В окремих кімнатах тепер народжують і перебувають після пологів не лише ВІЛ-позитивні, а й усі матері пологового будинку. Здоров'я дитини, яку народила інфікована мати, напряму залежить від того, настільки вчасно мати повідомила про свій статус. У цей час вона перебуває на обліку у гінекологів жіночої консультації та центру боротьби зі СНІДом. За умови вчасного медичного втручання дитина може народитися повністю здоровою, хоча такий висновок роблять лише через 18 місяців, а до півтора року малюк проходить постійні обстеження в центрі боротьби зі СНІДом.

Обстежитися на ВІЛ пропонують усім вагітним. Про позитивний статус майбутньої матері знають лише лікарі, у пологовому будинку для таких жінок не потрібно ніяких особливих умов. Інші, здорові породіллі, запевняють медики, – у безпеці. Олеся народила кілька годин тому, Тетяна – мама двійні – готується до виписки. Обоє вони у свій час пройшли обстеження, і згодні з тим, що ВІЛ-інфіковані матері теж хочуть і мають при бажанні народжувати.

Убезпечують не лише здорових мам, а й персонал, який при таких пологах ризикує найбільше. Спеціальне лікування для ВІЛ-позитивних немовлят – безкоштовне, його отримують з різних джерел фінансування.

Стрічка новин