Перша опорна школа в Гадяцькому районі

Фото - не пряма ілюстрація до тексту
Фото - не пряма ілюстрація до тексту

Сесією Гадяцької районної ради від 14 червня 2018 року перейменовано Сарську спеціалізовану школу І-ІІІ ступенів Гадяцької районної ради Полтавської області в Опорний заклад освіти "Сарська спеціалізована школа І - ІІІ ступенів Гадяцької районної ради Полтавської області.

Опорна школа – це найбільший та найпотужніший навчальний заклад, що дає середню освіту, в певній місцевості.Опорні школи в порівнянні з більшістю сільських шкіл мають краще оснащена, там працевлаштовані кращі вчителі регіону, а класи достатньо наповнені, аби діти могли активно соціалізуватись і вчитись об’єднуватися в команди та виконувати завдання у групах.

До опорної школи дітей привозять з навколишніх шкіл. Ці навколишні школи є «філіями» опорної школи. Вони підпорядковуються опорній, у них спільний директор, котрий є їх безпосереднім начальником. Здебільшого це школи І-ІІ ступеню – тобто 1-4 клас або ж 1-9 клас. Малеча може навчатися ближче до дому та не їздити далеко на автобусі. Такі філії можуть включати і школу, і дитячий садок.

Філія не є юридичною особою, і в ній можуть викладати вчителі з опорної школи. Опорні школі і їх філії функціонують паралельно та пов’язані єдиним адмінапаратом.

Стрічка новин