Надмірні викиди парникових газів призвели до швидких та катастрофічних змін клімату

Саме це під час семінару «Врахування змін клімату в розвитку громад» обговорили захисники екології. Вихід з такої кліматичної ситуації в країні, говорять останні, є.

Зміни себе, а не клімат. У Міському будинку культури цього дня пройшов семінар «Врахування змін клімату в розвитку громад». Участь в ньому взяло 25 учасників. Це представники об'єднаних територіальних громад, Міністерства екології та природніх ресурсів, енергоменеджери місцевих рад, громадські організації та експерти з клімату та енергетики.

Юлія Мельник, голова правління ГО «Еколтава»

- Працюєм над тим, який курс обрати в кліматичних політиках, в Україні загалом та на місцях. Як працювати місцевим радам, що можна міняти, які робити кроки. Щоб, з одного боку, – адаптуватись до змін клімату, з іншого боку – попереджувати зміни клімату.

Олеся Шаповалова, представниця Міністерства екології та природних ресурсів, зазначає: тема «Зміна клімату» – надзвичайно актуальна, особливо для України. Це пов'язано зі збільшенням кількості посух та хвиль тепла.  

Олеся Шаповалова, представниця Міністерства екології та природних ресурсів

- Стабільно тиждень в червні місяці у нас спостерігається в Україні хвилі тепла, які приходять з Африки. З кожним роком вони до нас все частіше і частіше заходять в Україну. Це незворотні явища, нам просто треба до цього адаптуватися.

Голова Української кліматичної мережі Ілля Яременко, у свою чергу, говорить: треба робити одразу 2 речі. Звісно, адаптування до змін клімату, які вже відбулися, – важливе. Але не треба забувати і про скорочення викидів парникових газів в атмосферу. 

Ілля Яременко, голова Української кліматичної мережі

- Скорочувати викид парникових газів можна через енергозбереження, а також на перехід на відновлювальні джерела енергії. Треба чітко вирішити, прийняти політичні рішення на рівні кожної громади і на рівні країни, що Україна до 2050 року хоче повністю перейти на відновлювальні джерела енергії. Це технічно та економічно можливо.

Ілля Яременко додає: перехід на відновлювальні джерела енергії економічно вигідно для країни. В Європі вже є міста, які заявляють, що повністю перейшли на відновлювальні джерела енергії. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію