Одразу шістьох депутатів Полтавської міської ради хочуть відкликати

А все через ніби-то зраду партійної програми. Самі обранці вважають процедуру відкликання незаконною. Саме тому зібрали прес-зустріч, на якій висловили власну думку з цього приводу.

У Полтаві хочуть відкликати одразу шістьох депутатів Полтавської міської ради: Оксану Деркач, Івана Діденка, Володимира Корнійчука, Світлану Бондарєву, Ярослава Мартинюка та Тимофія Гаєвого. На прес-зустрічі з журналістами Оксана Деркач повідомила: їх відкликання – незаконне, та назвала 3 причини, за якими, згідно зі статтею 37 Закону «Про статус депутатів місцевих рад», можна відізвати обранців.

Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради 

- Перше – порушення депутатом місцевої ради положень Конституції і законів України, що встановлено судом. Друге – пропуск депутатом місцевої ради протягом року більше половини пленарних засідань ради, або засідань постійних комісій, невиконання ним без поважних причин обов’язків депутата. І третє – невідповідність практичної діяльності депутата місцевої ради основним принципам і положенням його передвиборчої програми.

Відкликають депутатів за зраду партійної програми, зазначили на зустрічі. На це обранці відповіли так. 

Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради

- У програмі партії «Рідне місто» є ті програми, які зараз ми всі разом реалізовуємо, працюючи, я – в міській раді на посаді, і колеги – депутатами.

Світлана Бондарєва, депутат Полтавської міської ради

- Зараз впровадився бюджет «Допомога», що ми можемо адресно її надавати, хто її потребує. Ну от, я вважаю, що я не зраджувала своєї програми, яку обіцяла. 

Ярослав Мартинюк, депутат Полтавської міської ради

- Якщо Пан Шамота вважає, що працювати з людьми на своєму окрузі – це зрада, що ходити допомагати ремонтувати дахи, під’їзди – це зрада, то я так не вважаю.

Днем раніше, 12 червня, в приміщенні Полтавської філії «Суспільне мовлення» проходило засідання по збору голосів за відкликання 6-х депутатів. За словами екс-обранця Дениса Поліщука, якого на 15-й сесії міської ради вивели з депутатського складу, збір голосів відбувався в закритому форматі. Зайти туди можна було, попередньо зареєструвавшись та отримавши жовтий талончик зі штампом. 

Денис Поліщук, екс-депутат Полтавської міської ради

- Хотіли потрапити туди, сказати свою думку, і дійсно сказати свою думку, але, на жаль, їх не впустила охорона. Пряма мова: «Чому ви нас не пускаєте?». Відповідь одна: «Ви не зареєструвались, ідіть реєструйтесь, отримуйте жовтий квиток зі штампом, і потім тоді Ви можете зайти».

Не впускали до приміщення й Оксану Деркач. Хоча вона, розповідає, прийшла на ефір до телеканалу. 

Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради

- В нас була домовленість, що о 19:05 я повинна бути разом з Артемом Іванюком в студії. То, коли я підійшла до входу на «Лтаву», мені перекрили вхід і сказали, що я туди увійти не можу. Але я йшла в студію. Допоки не вийшла журналістка і за руку мене не забрала, мені не дозволяли входити.

Паралельно на площі перед суспільним розгорнулося наметове містечко проти відкликання депутатів. Якщо два зібрання були легітимними, тобто, з дотриманням всіх правил, документи мають направити в територіальну виборчу комісію. В останній мають винести рішення: відкликати чи зупинити цю процедуру.

Стрічка новин