У Зінькові обговорили питання про ОТГ

У Зінькові обговорили питання про ОТГ

З метою забезпечення належного розгляду питання, щодо ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад,  у залі засідань Зіньківської районної ради відбулися громадські слухання.

На порядку денному винесли питання: «Про добровільне утворення Зіньківської міської об’єднаної територіальної громади». На громадські слухання запросили жителів міста Зіньків та сіл міської ради: Гусаки, Дубівка, Пилипенки, Сиверинівка та Хмарівка, представників громадських організацій і місцевих засобів масової інформації.

Для організації і проведення громадського обговорення питання добровільного об’єднання територіальних громад у формі громадського слухання створена робоча група в складі: Чикало В.М. – секретар міської ради – голова робочої групи, Стрибко А.В. – головний спеціаліст загального відділу апарату міської ради – секретар робочої групи; Білан А.А. – головний спеціаліст з юридичного забезпечення відділу державного архітектурно-будівельного контролю апарату міської ради – член робочої групи.

У разі об’єднання у Зіньківську територіальну громаду, згідно перспективного плану, у складі громади буде Зіньківська міська та дев’ятнадцять сільських рад. Це дев’яносто три населених пункти та двадцять шість тисяч триста сімдесять чоловік населення, а також тринадцять шкіл І-ІІІ ступенів, вісім – І-ІІ ступенів та дві першого ступеня, двадцять дошкільних навчальних закладів, три заклади позашкільної освіти, тридцять дев’ять закладів культури, двадцять п’ять ФАПів, десять амбулаторій і поліклініка, одна лікарня та станція швидкої допомоги.

За прорахунками фінансового управління Зіньківської РДА річний обсяг доходів майбутньої ОТГ складатиме близько ста сорока мільйонів гривень. На даний час бюджет міської ради становить близько сімнадцяти мільйонів гривень.  Основне наповнювання бюджету це податок на доходи фізичних осіб та рентна плата за видобуток вуглеводів на території майбутньої ОТГ.

Водночас держава надає субвенції на розвиток об’єднаних територіальних громад.

Стрічка новин