У Семенівці провели антиалкогольний рейд

У Семенівці провели антиалкогольний рейд

Семенівські поліцейські перевірили дотримання продавцями законів про заборону на продаж алкоголю та тютюну дітям.

З початку літніх шкільних канікул поліцейські Семенівського відділення поліції провели 6 рейдів торгівельними закладами. За результатами перевірок, вони зафіксували 4 факти правопорушень, пов’язаних із продажем алкогольних напоїв та тютюнових виробів  неповнолітнім віком від 15-ти до 17 років.            

На всіх, без винятку продавців, за порушення правил торгівлі склали адміністративні протоколи за частиною 2 статті 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Матеріали адмінправопорушень направлені до сільських рад Семенівського району для прийняття законодавчо правильного рішення.

За санкцією ч.2 ст.156 КУпАП передбачено покарання у виді штрафу від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а це від 510 до 1700 гривень. 

Поліція Полтавщини нагадує: Законодавством України заборонено продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років (стаття 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва, обігу спирту етилового, плодового і коньячного, алкогольних напоїв і тютюнових виробів»).

Також, цією статтею визначено, що продавець пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів зобов’язаний отримати у покупця, який купує пиво (крім безалкогольного), алкогольні напої, слабоалкогольні напої, вина столові або тютюнові вироби, паспорт або інші документи, які підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку. Відповідальність за продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років передбачена Законом та Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Згідно зі статтями 15, 17 Закону до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу (6800 гривень) та анулювання ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами.

Стрічка новин