Власники паїв втрачають кошти

У 2017 році через мораторій на землю українські аграрії втратили майже 90 млрд. гривень. На сьогодні 40 млн. га. сільськогосподарських земель в Україні знаходяться під мораторієм. Із них майже 30 млн га. належать громадянам. Такі дані повідомили під час засідання «круглого столу» «Підвищення ефективності управління земельними ресурсами України».

На кінець 2017 року в Полтавській області за користування земельними паями аграрії сплатили їх власникам майже 3 млн гривень. Найбільше їх зареєстровано на території Гадяцького району, а найменше – у Котелевському районі Полтавської області. 

Але в аграріїв є безліч і проблем, наголошують фахівці. Серед них – конкуренція та рейдерство.

Роман Прокопенко, заступник директора Департаменту АПК Полтавської ОДА 

- Низька обізнаність населення та прогалини в законодавстві і нечесні на руку «ділки-реєстратори» сприяють тому, що деякі злочинці забирають не тільки землю у агровиробників, а й врожаї.

Консультант із земельних питань Олег Нів'євський розповідає: неможливість повноцінно розпоряджатися землею через мораторій заважає розвитку агросектора.

Олег Нів'євський, консультант із земельних питань, Світовий банк

- Якщо ви запитаєте в тих самих власників паїв, чи хочуть вони продавати-купувати землю, вони в більшості випадків вам скажуть: да, ми хочемо. Але ми – за скасування чи проти скасування, то скажуть: ми – проти скасування.

У період з 2004 по 2012 роки Україна втратила до 43 тис. га площ багаторічних культур. Орендарі не зацікавлені інвестувати у багаторічні культури та тваринництво. І як наслідок – втрати коштів, наголошують фахівці. 

Щоб вирішити проблему, рекомендують виплачувати фермерам дотації, компенсації або створювати кооперативи.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію