У Полтаві відкрили меморіальну дошку Народному художнику України

У такий спосіб громада міста вшанувала пам'ять видатного митця Володимира Колеснікова. Останній відомий полтавцям як автор низки монументальних розписів. Його пензлю належать художні роботи у медичній академії, автовокзалі, аеропорту.

У цьому будинку колись жив митець зі світовим ім'ям – Народний художник України Володимир Колесніков.

Алла Тимошенко, художниця

- За кордоном, коли ти говориш «Полтава», перш за все, виникає Колесніков. Там те надзвичайно захоплююче, що було, коли він з'являвся, це була лабораторія мистецька, це його мистецькі пошуки. Він там запам'ятався як людина, яка могла приготувати полтавський борщ, як той, хто міг показати майстер-клас, не приховуючи якісь свої авторські пошуки. Він не боявся, бо повторити це неможливо.

Володимир Колесніков хоча й народився у Луцьку, дитинство та юність провів у Полтаві. Наше місто завжди вважав своїм рідним. У ньому залишив свої великі монументальні роботи: розписи медичної академії, аеропорту, автовокзалу, а також ініціював створення дитячої художньої галереї ім.Саші Путрі. 

Ольга Курчакова, директор Полтавського Художнього музею ім.М.Ярошенка

- Колесніков, коли брався за якусь серйозну роботу, він завжди глибоко вивчав історичний матеріал, вивчав одяг, вивчав предмети побуту. Були в нього, звичайно, великі станкові роботи, де все просто на відчутті. От у нас, наприклад, із тих, які він подарував нашому музею, є «Скіфія», велика робота, «Амазонки» – там, де показані витоки слов'янства. Він також це глибоко вивчав.

Цього ж дня на стіні однієї із п'ятиповерхівок на Подолі на честь нього відкривають меморіальну дошку.

Володимир Колесніков-молодший, син В.Колеснікова

- Ідея виникла у мешканців будинку, скажімо так. Вони почали збирати підписи. На допомогу була зроблена виставка на підтримку дошки, і на зібрані кошти київський скульптор Тарас Цюпа зробив цю дошку.

Ескіз розробляв син – Володимир Колесніков-молодший. Фотографію взяли із монографії художника. Палітра і тюбик з фарбою довершили композицію. На відкритті меморіальну дошку освятив Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір.

Стрічка новин