В Україні встановили обмеження на використання дронів

В Україні встановили обмеження на використання дронів

За недотримання правил, винного може очікувати штраф або в’язниця.

В Україні з першого червня 2018 року набрав чинності Тимчасовий порядок використання повітряного простору. Він торкнувся, зокрема, і порядку використання дронів для зйомки. Як повідомляє ТСН, відповідний документ опублікований на сайті Державної авіаційної служби.

Згідно з новими правилами, дистанційно пілотовані повітряні судна поділяютьна легше і важче двох кілограмів. Якщо апарат для польотів перевищує цю вагу, то особі, яка керує ним, треба оформити дозвіл на використання повітряного простору. Якщо дрон важить менше двох кілограмів, то заявку на ВПП відправляти не треба, однак польоти можуть відбуватися тільки вдень, без перетину кордонів, на відстані не менше 500 метрів від повітряних суден, в районі прямої видимості, але не далі, ніж в 500 метрах від зовнішнього пілота.

Також такі апарати заборонено запускати над дорогами і залізничними шляхами державного значення, на головних вулицях міст, сіл, над об’єктами, які перебувають під захистом, в межах зон антитерористичних та спеціальних операцій тощо. Використання повітряного простору з порушенням нормативно-правових актів тягне за собою стягнення штрафу в розмірі від 1020 до 8500 гривень. У разі небезпеки, для повітряних польотів власник апарата може бути притягнутий до кримінальної відповідальності.

Стрічка новин