Знову горів Кадетський корпус

11 червня ввечері до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу, що виникла в Петровському Полтавському Кадетському корпусі. Вогнеборці встановили, що горить покрівля площею 20 кв.м. Травмованих, загиблих та відповідальних за це немає.

Сигнал про пожежу у Кадетському корпусі до Служби порятунку «101» надійшов 11 червня о 21.34. 

Віталій Шкаревський, начальник відділу інформації та комунікації з громадськістю ГУ ДСНС у Полт.обл. 

- До місця події негайно було направлено чергові підрозділи міста Полтави. По прибуттю вогнеборцями було з'ясовано, що горить покрівля на площі близько 20 кв.м. Пожежу було ліквідовано о 22.50. Травмованих та загиблих внаслідок цієї події немає.

До гасіння залучалися 15 чоловік особового складу та 3 одиниці техніки. Причина пожежі встановлюється.

Щоб з'ясувати, хто несе відповідальність за будівлю, ми звернулися до начальника управління житлово-комунального господарства Сергія Синельника. Нагадаємо, під час п'ятнадцятої сесії міської ради 24 травня  приміщення Полтавського Петровського Кадетського корпусу передали на баланс міста. 

- Він зараз зайнятий.

- А коли він зможе поговорити?

- Не можу сказати. А з якого питання?

- Я телефонувала. З приводу Кадетського корпусу.

Але коментаря так і не отримали. 

- Тобто, писати запит і тоді аж буде відповідь?

- Звичайно. 

- А зараз?

- Я вам говорю, у зв'язку з тим, що ЗМІ перекручують інформацію, тому ви краще зверніться у письмовій формі, і ми вам дамо відповідь.

- А як ми можемо перекрутити інформацію, коли в інтерв'ю буде ваша відповідь?

Депутат Полтавської міської ради Юліан Матвійчук говорить: відповідальність за будівлю несе управління житлово-комунального господарства. Але щовихідних небайдужі полтавці проводять суботники, щоб привести будівлю до ладу. 

Юліан Матвійчук, депутат Полтавської міської ради

- Від 24 числа від сесії міської ради тепер він уже офіційно, не просто на балансі територіальної громади міста Полтави. А це ніде. А тепер офіційно уже на балансі управління житлово-комунального господарства. Тобто, тепер управління житлово-комунального господарства утримує офіційно юридично Кадетський корпус.

Зараз у Кадетському корпусі – купи сміття, обмальовані стіни та залишки від пожежі: попіл та обвуглені балки. Але в планах – оновити приміщення. Ідея щодо його нового призначення уже є. 

Юліан Матвійчук, депутат Полтавської міської ради

- Це однозначно будинок правосуддя. Тобто, ми вже взяли цей напрямок і вже йдемо дві сесії підряд. На позаминулій сесії ми виділили ділянку на нього. Нарешті уже є земля. До цього такого не було. Тепер ми поставили на баланс у ЖКХ. У мене є два листи Міністерства юстиції, де вони готові розміщувати там суди.

Наступний крок – консервація будівлі: вікон, дверей та даху. На все це необхідні кошти у розмірі 78 мільйонів гривень, наголосив Юліан Матвійчук. 

Стрічка новин