У Краєзнавчому музеї пройшла зустріч з донькою археолога Володимира Грінченка

Попри свій немолодий вік, жінка регулярно відвідує подібні зустрічі, аби розповідати усім охочим про внесок її батька в археологію та історію України. Зустріч об'єднали з експозицією знахідок археології, тож кожен з фанатів історії зміг знайти щось цікаве для себе.

Світлана Грінченко вже не вперше у Краєзнавчому музеї Полтави, адже тут свою наукову роботу розпочав її батько, Володимир Грінченко. Сьогодні чоловік відомий як археолог та історик, а починав він з роботи лаборантом у Краєзнавчому музеї. Місто довго обирати не довелося, адже і народився він у селі Мохурівка Диканьського району.

Олександр Супруненко, директор Полтавського Краєзнавчого музею ім.В.Кричевського

- Людина, яка прийшла сюди в 1921 році за покликом серця і за бажанням колишнього директора – Михайла Яковича Рудинського. Він попрацював спочатку лаборантом, потім, звісно ж, він був науковим співробітником у відділі археології. А виконував будь-яку роботу, бо у музеї було десь 40 співробітників.

На момент, коли Володимир Грінченко почав роботу у музеї, Світлані було лише кілька місяців, тож цього вона не пам'ятає. Але жінка згадує, що батько часто весь вільний час проводив на розкопках, або ж досліджуючи артефакти.

Світлана Грінченко, донька Володимира Грінченка

- Знайшов коли, будувалась Дніпровська ГЕС, він знайшов 4 скандинавські меча. І ці мечі, ця знахідка, поклала в історії положення про те, що був такий шлях.

Велику кількість знайденого під час розкопок вчений передавав до фонду музею. Серед таких знахідок – і амфора та бронзовий казан, прикрашений зображеннями тварин. Ці знахідки було зроблено також під час однієї з експедицій до Більського городища. Проте, як і більшість розумних людей того часу, на Володимира Грінченка чекала репресія.

Олександр Супруненко, директор Полтавського Краєзнавчого музею ім.В.Кричевського

- Він працював в Інституті археології, академії наук колишнього СРСР, навіть керівником Софії Київської. І вже звідти, як і більшість відомих вчених, відомих музейників, їх всіх відправляли у заслання, якщо не далі, на Соловки.

Сьогодні зустрічі, присвячені видатним людям Полтавщини, проходять регулярно.

Стрічка новин