Під Полтавою можуть збудувати теплову електростанцію на біопаливі

Детальний план території кварталу у Затуринському промвузлі презентували у вівторок на громадських слуханнях. Проект, запевняють його творці, актуальний з огляду на рух України до енергонезалежності та розвиток альтернативних джерел енергії.

Альтернативна енергетика під Полтавою. Затуринський промвузол може стати територією будівництва теплової електростанції на біопаливі.

Дмитро Вадімов, директор фірми, яка займається розробкою містобудівної документації

- Альтернативні джерела живлення - теплові електростанції на біопаливі, просування далі до енергії світла, вітру. Зараз це - ступінь розвитку. Розміщення об'єктів - по всій Європі це вже давно зроблено, у нас - ми тільки підходимо до цього.

Цей проект зараз проходить громадське обговорення. Мова йде про розробку детального плану кварталу, обмеженого вулицями Енергетичною та Ковалівською у Затуринському промвузлі.

Микола Шевельов, начальник управління з питань містобудування та архітектури Полтавського МВК

- Проект даного детального плану території розробляється за рішенням сесії Полтавської міської ради і буде затверджений відповідним рішенням сесії Полтавської міської ради. Зараз дійсно відбувається інформаційний захід в рамках розгляду даного детального плану, тобто, ознайомлення територіальної громади з проектом і містобудівною документацією.

До реалізації цього проекту готовий долучитися Полтавський турбомеханічний завод, частина потужностей якого якраз розташовується на Затурино. 

Галина Нерета, заступник директора ПТМЗ

- Якраз на її базі, оскільки там є вже потужності котельні, потужності насосів, у нас є 10 свердловин, які є підмогою для реалізації об'єкта альтернативної енергетики, і виникла така ідея.

У скільки може обійтися реалізація цього проекту, зараз важко сказати, проте є інвестори, які мають наміри зробити фінансові вливання у цей об'єкт.

Галина Нерета, заступник директора ПТМЗ

- Інвесторами нашої компанії ведуться перемовини із зарубіжними інвесторами, інвесторами з України, які готові вкладати кошти в розвиток саме альтернативної енергетики. Тому ми опрацювали питання. Є база, є основа, тому ми вирішили рухатися далі і розширяти виробничі напрями саме в цій галузі.

До 29 червня детальний план території кварталу Затуринського промвузла перебуватиме на обговоренні. Протягом цього часу фахівці будуть збирати усі пропозиції та побажання від громади.

Стрічка новин