Традиційне свято галушки вперше стало Міжнародним

Фестиваль зібрав навколо себе тих, хто любить смачно поїсти та відпочити родиною. Завдячуючи великій кількості святкових заходів, у місті до гастро-фестивалю долучилося й чимало туристів. Майстер-класи, святковий концерт та оригінальна виставка-ярмарок чекали на тих, хто завітав цього дня на Соборний майдан.

Такими піснями і не лише Ніна привертає увагу до своєї «галушкової лавки». Мета у жінки – благодійна: зібрати кошти на професійну камеру для дітей, які мрію стати операторами й тележурналістами, і займаються у місцевій телестудії.  

Ніна Рак, учасниця фестивалю «Полтавська галушка»

- Ми вирішили таку благодійну акцію зробити, щоб допомогли наші містяни, щоб допомогли гості цього фестивалю, туристи, які, можливо, сьогодні до нас завітають, допомогли нам у цій благодійній справі.

На Міжнародному фестивалі «Полтавська галушка» – не лише благодійність, а й представники місцевого бізнесу. Ці дівчата мають свої особливі рецепти галушки: з полуниці, шоколадом, традиційні з м'ясом...

Оксана Макогін, учасниця фестивалю «Полтавська галушка»

- Наші особливі галушки тим, що вони готувалися по бабусиному рецепту, по-старовинному.  Вони фаршируються всередині з м'ясом, з печінкою, з грибним соусом, з часниковою заливкою на пару.

Майстер-класом з виготовлення своєї традиційної страви полтавців вирішили здивувати гості з Китаю. Проте, й про гастрономічну візитівку Полтави туристи зі Сходу добре знають.  

Дін Шивен, директор Інституту Конфуція ХНУ

- Ми ще не вміємо готувати галушки, але хочемо навчитися. Сьогодні ми вчимо полтавських друзів своїй культурі та спостерігаємо за вашою. Галушки вже коштували, і нам сподобалося.

Загалом до участі у галушковому фестивалі долучилися понад 100 майстрів кулінарії, гостей же організатори рахувати не беруться. Кілька тисяч туристів з усієї України, Польщі, Німеччини та навіть Росії. 

Михайло Велик, голова Полтавського земляцтва у Санкт-Петербурзі

- Ну як це не приїжджати, це ж батьківщина, це рідний край, це ж Полтава-красуня. Подивитися, яка краса навколо, що відбувається. Як сюди не приїхати?

Організатори стверджують: це й не дивно, тож і основний девіз заходу – «Галушки всього світу, єднайтесь». Свято галушки у Полтаві традиційне з 2010 року, проте на міжнародний рівень його організація вийшла вперше.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію