«Пейзаж після битви»

Цю тему в театрі імені Гоголя обговорили учасники фестивалю «Meridian Poltava». Зокрема, у дискусії взяли участь шведська художниця Єва Стакельберг, прозаїк Ігор Померанцев, німецький журналіст Борис Райтшустер та український поет Юрій Андрухович.

В рамках триденного Міжнародного поетичного фестивалю «Meridian Poltava» відбулась публічна дискусія. В ній взяли участь гості зі Швеції, Німеччини та України. А обговорювали митці постійний зв’язок історії з літературою.  

Юрій Андрухович, український поет

- Ми говорили про співвідношення, де історія переходить у літературу, а література – в політику. І так ми провели 1,5 години на сцені в такій розмові.

Дискусія отримала назву «Пейзаж після битви». Мова йшла про відому баталію між арміями Карла ХІІ та Петра І. Шведська художниця Єва Стакельберг розповіла: її пра-пра-пра-прадід брав участь в Полтавській битві. Тому вона давно хотіла тут побувати.  

Єва Стакельберг, шведська художниця

- «Я давно хотіла побувати в Полтаві, я багато про неї чула й вчила. Поле Полтавської битви викликало багато сумних вражень. Нам необхідно пам’ятати про ті страшні події, й ніколи цього не повторювати. Загалом фестиваль організували чудово, мені сподобалось»

Одразу після публічної дискусії на полтавців та гостей міста чекала зустріч з українським поетом Сергієм Жаданом. 

Сергій Жадан, український поет, прозаїк 

- Я сьогодні буду читати як нові вірші, так і старі. Тобто, це буде такий мікс: просто почитаю те, що мені сьогодні видається найбільш важливим, найбільш актуальним. У Полтаві дуже емоційно приймають, я люблю сюди приїздити, тут публіка хороша, уважна, відкрита, завжди приємно для цієї публіки, щось читати.

Загалом фестиваль, розповідають полтавці, видався чудовим. В наступному році, додають, будуть чекати його проведення.

Тетяна Лемешко, полтавка 

- Це популяризує наше місто серед інших, ну взагалі, для полтавців, для гостей – це чудова нагода дізнатися щось нове, щось цікаве почути.

Стрічка новин