Готовність – 80%

До кінця року у Полтаві планують відкрити сучасний кардіоцентр. На будівництві на фінішну пряму виходять роботи із комунікаціями – вентиляцією, електрикою, водопостачанням. Залишилося попрацювати над самим оздобленням приміщень. За словами фахівців, новий кардіоцентр буде розрахований на 120 ліжко-місць, а серцево-судинні захворювання тут лікуватимуть за всіма сучасними європейськими технологіями.

6 поверхів, 11 тисяч квадратних метрів – таким буде корпус інтервенційної кардіології та реабілітації Полтавського обласного клінічного кардіодиспасеру. Його появу спричинила необхідність хворих в отриманні сучасної спеціалізованої допомоги. Старе приміщення на сьогодні, кажуть фахівці, не взмозі задовольнити усі потреби пацієнтів.

Костянтин Вакуленко, головний лікар Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру

- Цей будинок планувався як профілакторій заводу на 70 ліжок, профілакторій на 70 ліжок. Працює там 120 ліжок серйозної клініки, з серйозними хворобами, з інфарктом міокарда. Пацієнтів знаходиться в палаті 4-5 осіб. Усе це створює такі умови, що навіть здоровій людині важко там витримати, скажімо, в літню спеку.

Відтак, ці 120 ліжок відтепер розташовуватимуться в новому корпусі.

Костянтин Вакуленко, головний лікар Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру

- Буде створено 3 палатних відділення – на 40 ліжок кожне. Крім того, буде відкрито відділення інтервенційної радіології з блоком реанімації інтенсивної терапії, де буде ще 16 ліжок додатково для інтенсивного лікування тяжких хворих і 3 операційні: 2 – рентген-операційні, одна – відкрита операційна для відкритих операцій на серці в майбутньому.

До того ж у цьому приміщенні діятиме поліклініка, відділення функціональної діагностики та реабілітації.

Тимофій Голбан, директор Департаменту будівництва, містобудування, архітектури і ЖКГ Полтавської ОДА

- На сьогоднішній день повністю зведений корпус будівлі, частина оздоблювальних робіт за графіком ведуться. З першого поверху йдуть. І завершують монтаж інженерних мереж: світло, вода, лікувальні гази вже почали монтувати, в окремих приміщеннях вже плитку керамічну кладуть.

На сьогоднішній день на будівництво цього кардіоцентру вже витратили 150 млн. У планах обласної влади для завершення робіт надати ще додаткове фінансування.

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА

- Ми додатково будемо виділяти гроші з обласного бюджету по перевиконанню бюджету року, 30 млн для того, щоб закінчили повністю і оснастили сучаснішим обладнанням.

Новий корпус кардіодиспансеру планують відкрити до кінця цього року.

Стрічка новин