Духовий оркестр з Гадяцького району став героєм кіно

Духовий оркестр з Гадяцького району став героєм кіно

Про те, що у Рашівці Гадяцького району знімали кіно, місцеві журналісти дізналися випадково. Вони відразу зв’язалися з продюсером знімальної групи «DocNoteFilms» і розпитали про все детально.

«DocNoteFilms» – це група професіоналів із Києва, які кілька років тому вирішила знімати фільми про сучасні українські реалії максимально чесно та відверто. Свій документальний шлях почала в 2013 році в рамках проекту «BABYLON'13», де, як стверджують самі, «завжди знаходячись у вирі історії, фіксували зародження громадянського суспільства в Україні». У їхньому творчому доробку короткометражні документальні фільми про Майдан та війну на сході України, повнометражний документальний фільм «Крим, як це було» та проекти соціального спрямування.

На Гадяччину знімальна група у складі режисера Костянтина Кляцкіна,  продюсера Сергія Малярчука, операторів Павла Липи  і Володимира Усика приїхала, щоб відзняти тизер (Тизер (прим.ред.) – короткий трейлер (анонс), що використовується для реклами майбутньої кінострічки, телевізійної програми чи відеогри. Зазвичай випускаються задовго до головного виробу, щоб «роздражнити» аудиторію.) фільму, який хочуть подати разом зі сценарієм на державне фінансування або інші спонсорські програми. 

Головними героями майбутнього фільму стали учасники Рашівського дитячого народного оркестру духових інструментів. І якщо знімальній групі вдасться знайти фінансування, то до повноцінних зйомок фільму вони приступлять вже у вересні цього року.

У Гадяцькому районі команда перебувала близько тижня.  Продюсер Сергій Малярчук зазначив, що це не перша поїздка команди у Рашівку:

«На Полтавщині ми вдруге. Чесно кажучи, вся знімальна група була вражена побаченим і почутим. Україна – це не просто географічна територія, це люди і стан душі, а Полтавщина – дуже яскравий приклад цього феномену. Були в пошуках цікавого сюжету для кіно. Випадково дізналися про дитячий оркестр і далі навіть не вагалися. Це ж круто, адже подібних в Україні дуже мало!».

Довідково. Рашівський духовий оркестр складається з мідних і ударних інструментів. За творчі досягнення і значний внесок у скарбницю української національної культури, високу виконавську майстерність у 1991 році  оркестру присвоїли звання «Народний самодіяльний колектив». Музично грамотний колектив учнів виконує чудові марші, вальси, народні пісні. Так, на сьогодні репертуар духового оркестру має більше 30 добре вивчених музичних творів.

Стрічка новин