Ями на дорогах, чи дороги на ямах

Автомобільна дорога М-03 Київ-Харків-Довжанський, що межах міста Полтави, схожа на смугу перешкод, скаржаться водії. А поки влада «визначає» власника та на чий баланс віддати кілометри шляху – страждають автівки та люди.

Це дорога М-03 Київ-Харків Довжанський, що в межах міста Полтави. Щодня нею проїжджають тисячі машин легкових та вантажних авто. Стан дороги їх не дуже задовольняє, розповідають водії. Останнього поточного ремонту вона зазнавала у 2017 року на замовлення управління житлово-комунального господарства. Тоді до списку потрапили вулиці Київське та Харківське шосе. 

Щоб знайти власника дороги Київ-Харків Довжанський, що в межах міста Полтави, ми почали зі Служби автомобільних доріг. 

Юлія Іващенко, прес-секретар Служби автомобільних доріг у Полтавській області

- Частина міжнародної автомобільної дороги державного значення М-03 Київ-Харків- Довжанський, яка проходить через місто Полтава, не знаходиться на балансі Служби автомобільих доріг у Полтавській області. Ділянка автошляху з 337 по 341 кілометр не ремонтують та не обслуговують наші підрядні організації.

У пошуках власника наша знімальна група зверталася і до міської ради, на що отримали наступну відповідь:

Здійснюються заходи для передачі вищезазначених доріг із комунальної власності територіальної громади міста Полтава у державну власність, зокрема, рішенням восьмої сесії Полтавської міської ради сього скликання від 29 листопада 2016 року вирішено передати із комунальної власності територіальної громади міста Полтави у державну власність, з віднесенням до сфери управління Державного агентства автомобільних доріг України (Укравтодор), проїзної частини вулиць загальною протяжністю 4088 м, які суміщаються в межах міста Полтава з автомобільною дорогою загального користування державного значення (міжнародна) М-03 Київ-Харків-Довжанський на ділянці км 336+873 — км 340+961, в тому числі: вул. Київське шосе протяжністю 2488 м; вул. Харківське шосе протяжністю 1600 м та розпорядженням голови Полтавської обласної державної адміністрації N 358 від 20.04.2018 вирішено прийняти до державної власності земельні ділянки для експлуатації автомобільної дороги державного значення (міжнародна) М-03 Київ-Харків-Довжанський, в межах м. Полтави, із комунальної власності територіальної громади м. Полтава.

А поки дорогу передають з балансів на баланс, страждають від стану асфальтового покриття водії. Щодня вони своїми машинами долають смугу перешкод з ямами та нерівною поверхнею, та б'ють колеса своїх авто. 

- Ну в нас доріг немає. Ви вважаєте, що це дорога?

- А будуть?

- Я вважаю, що це – не дорога. Може, й будуть, але не знаю, коли.

Водії розповідають: легко їздити лише тоді, коли знаєш дорогу із «заплющеними очима».

Олексій Педаш, водій 

- Ну, коли вже всі ями знаєш, то хоч намагаєшся об'їхати, а так просто, звичайно... Для тих, хто не знає, особливо вночі, ця дорога – це просто вбивство. Тому, це все, що можна сказати.

Ігор Пророк на своєму легковому авто теж доволі часто долає цю ділянку дороги. Говорить: так само часто доводиться відвідувати і шиномонтаж. 

Ігор Пророк, водій

- Печально їздити по цих дорогах, при тому, що налоги з кожною літрою вони беруть. Де дороги – невідомо.

Але деякі сприймають ситуацію з гумором. 

Ігор Тома, водій 

- Бомба – все нормально. Можна їхать, тільки не далеко.

Юрій Жовтяк на своєму вантажному авто долає сотні кілометрів, але сподівається, що питання зі станом доріг вирішиться. 

Юрій Жовтяк, водій 

- Дуже погано, але будем сподіватися: трасу ж почали робити знову. Може, зроблять окружну, і не доведеться по цій трасі їздити, об'їжджати місто.

Ремонтувати цю дорогу повинні цьогоріч, відповідно до «Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою м. Полтава на 2018 рік». Вулиці Київського та Харківського шосе включено до переліку вулиць, доріг, тротуарів, внутрішньо-квартальних, житлових, прибудинкових та інших територій, які потребують ремонту покриття.

Стрічка новин