У Горбанівському геріатричному пансіонаті провели термомодернізацію

Остання обійшлася обласному та державному бюджетам у 24 млн гривень. Реконструкція систем теплопостачання, встановлення індивідуального теплового пункту, заходи з енергоефективності у комплексі дозволять на рік економити до 70 тисяч гривень. До того ж зовсім скоро у закладі очікують на урочисте відкриття нового відділення.

Горбанівський геріатричний пансіонат для ветеранів війни та праці. Нині свою старість тут зустрічають 227 літніх осіб.

Людмила Корнієнко, директор Департаменту соціального захисту Полтавської ОДА

- У нас на сьогоднішній день 460 тисяч пенсіонерів мешкає в області, 20 тисяч із них – самотні. Тому потреба в таких закладах, на жаль, не буде зменшуватися, а навпаки, буде розширюватися.

В яких умовах мешкають старенькі, у п'ятницю перевіряє делегація обласних чиновників на чолі із губернатором Полтавщини Валерієм Головком. В першу чергу спілкуються з мешканцями пансіонату. 

- Ставлення як?

- Ставлення? Гарне, ми не ображаємося.

Потому вирушають на екскурсію термомодернізованим закладом. Реконструкція системи теплопостачання у цьому пансіонаті розпочалася кілька років тому. Проведені заходи з утеплення та енергоефективності вже дали свої результати.

Тимофій Голбан, директор Департаменту будівництва, містобудування, архітектури і ЖКГ Полтавської ОДА

- 24 млн гривень вкладено за 4 роки з обласного та державного бюджетів. По порівнянню з 15-им роком і сьогодні – економія 1000 гігакалорій. Все дуже просто: тут централізоване опалення, і воно проходить через цей теплопункт.

Індивідуальний тепловий пункт дозволяє регулювати температуру у приміщеннях, відповідно до температури зовнішнього повітря. Звідси – економія. Заощадити, кажуть фахівці, можна до 70 тисяч гривень на рік. Не про цифри, а про свої враження від термомодернізації пансіонату охоче розповідають його мешканці.

Марія Плугатар, мешкає у Геріатричному пансіонаті

- Дуже тепло, затишно, гарно. Жалуваться ні на що.

Не жаліються пенсіонери і на дозвілля: діти для них влаштовують концерти, бібліотека привозить книги, щодня – турніри з доміно та шашок. Пані Марія з паном Володимиром якраз грають в шашки. Перемагає, кажуть, дружба.

Володимир Шатук, мешкає у Геріатричному пансіонаті

- Раніше там у коридорі біля бібліотеки є спеціальні столи, там грали.

- А зараз тепло, можна і на свіжому повітрі?

- А зараз, звичайно, на вулиці.

Невдовзі у Горбанівському геріатричному збираються урочисто відкрити нове відділення. У ньому зможуть тимчасово перебувати люди похилого віку, у яких є родина.

Людмила Корнієнко, директор Департаменту соціального захисту Полтавської ОДА

- Це відділення буде платним, на платній основі. Ми знаємо, що можуть різні ситуації складатися в сім'ї, і на сьогоднішній день у нас є заявки. Ми провели моніторинг через територіальні центри. Так, щоб сім'я могли на день, на два, на тиждень, на місяць помістити особу, батьків, і буде забезпечений належний догляд.

Це відділення буде розраховане на 16 місць. На сьогодні вже є 8 заявок від мешканців, які планують перебувати у ньому. Відкриття, кажуть у Департаменті соціального захисту, стане можливими одразу після закінчення робіт з благоустрою території пансіонату. Останні зараз – у розпалі.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію