Одні з кращих в Україні зі стягнення аліментів

Про свою роботу за 5 місяців прозвітувала Державна виконавча служба та територіальне управління юстиції у Полтавській області. Станом на сьогодні примусовому виконанню підлягає 127 873 документи на суму понад 3 мільярда 240 мільйонів гривень. Серед них – стягнення аліментів, заборгованостей по заробітній платі та інше.

У Полтавській області спостерігається позитивна динаміка стягнення виконавчого збору. Про це під час прес-конференції розповів начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Олег Тимченко та начальник Управління Державної виконавчої служби Віталій Коноз. За їх словами, цього року фактичне виконання забезпечено 13 095 виконавчими документами на суму понад 101 мільйон гривень, минулого року у той самий період таких стягнень було виконано майже на 63 мільйона.

Олег Тимченко, начальник ГТУ юстиції у Полтавській області

- До державного бюджету протягом цього періоду стягнуто майже 11 мільйонів гривень виконавчого збору. По динаміці по Україні ми займаємо 3 місце з 26 регіонів. Забезпечили стягнення виконавчого збору на таку суму, чим перевищили минулорічний показник більш ніж на 5 мільйонів гривень.

Пріоритетними напрямками у роботі органів Державної виконавчої служби в області є стягнення аліментів та заборгованості по заробітній платі. Так на Полтавщині 290 виконавчих впроваджень щодо заборгованості по заробітні платі. Із заборгованості по аліментах в області – понад 23 тисячі проваджень. З останніх на сьогодні вже стягнуто 88 мільйона гривень.

Олег Тимченко, начальник ГТУ юстиції у Полтавській області

- В Горішніх Плавнях 126 тисяч гривень по одному виконавчому провадженню стягнуто боргу. Автозаводський відділ виконавчої служби міста Кременчука та Подільський відділ Державної виконавчої служби міста Полтави, де були стягнуті одноразово по 112 тисяч гривень на утримання дитини.

Сьогодні ті, хто не сплачує аліменти, залишаються без автівок, не мають права полювати та рибалити, а також виїздити за кордон. На розгляді у Верховній раді – другий пакет санкцій до боржників, що передбачає нарахування процентів на борг до 50%, автоматичний арешт майна, кримінальну відповідальність, а також неможливість роботи міністром, чиновником чи навіть його заступником із заборгованістю більш ніж 6 місяців.

Розповіли спікери і про інші стягнення.

Віталій Коноз, начальник управління Державної виконавчої служби

- Майже 40% з загальної кількості цих виконавчих проваджень – це виконавчі впровадження про стягнення коштів до державних бюджетів, у нас тут теж є досягнення. Крім того, що ми забезпечили виконання державного збору у подвійному розмірі у порівнянні з минулим роком, і стягнули наразі майже 11 мільйонів.

Сьогодні ефективність органів Державної виконавчої служби у Полтавській області значно зросла у порівнянні з минулим роком. Її представники надалі планують звітувати перед громадськістю щомісяця.

Стрічка новин