Кожен полтавець – у групі ризику

У стінах благодійної організації «Світло надії» за «круглим столом» зустрілись представники благодійних і громадських організацій та поліції. Основна тема обговорення – партнерський проект «Громадська безпека – спільна відповідальність». 

«Громадська безпека – спільна відповідальність». Саме впровадження такої пілотної ініціативи обговорили за «круглим столом» представники громадських організацій «Всеукраїнська асоціація кримінального права», «Зелений дуб», «Левада Полтава», благодійної організації «Світло надії» та представники патрульної поліції Полтави. Всі вони щодня працюють з такими групами населення, як колишні засуджені, особи, які звільнились з місць позбавлення волі, споживачами наркотиків. Саме вони, говорить заступник директора благодійної організації «Світло надії» Сергій Жук, певною мірою створюють небезпеку для інших мешканців міста.

Сергій Жук, заступник директора БО «Світло надії»

- Ми тут зібрались, представники тих організацій, які працюють з тими особами, з тим, щоб забезпечити спільну діяльність: залучити їх до лікування, до програми ресоціалізації. З тим, щоб вони мали якийсь шанс змінити своє життя, і тим самим зменшили небезпеку для всіх мешканців Полтави.

Для впровадження Ініціативи планується створення робочої групи. До складу останньої увійдуть представники місцевої влади, благодійних і громадських організацій та поліцейські. Основними її завданнями у сфері громадської безпеки є аналіз діючої системи, визначення переліку актуальних проблем та підвищення її рівня. Патрульний поліцейський Геворг Геворгян зазначає: впровадження такої ідеї можливе, проте є свої труднощі. 

Геворг Геворгян, представник патрульної поліції 

- Половина людей хоче цієї допомоги, половина – ні. Когось влаштовує таке життя, хтось оступивсь у своєму житті та хоче повернутись на інший шлях, але не може. Йому потрібна така допомога.

Наступний крок – підписання меморандуму про співпрацю між Головним управлінням Національної поліції в Полтавській області, Департаментом патрульної поліції, Полтавської міської ради та благодійною організацією «Світло надії». 

Стрічка новин