Відкривай літо

31 травня на Полтавщині стартував оздоровчий сезон для дітей. Відпочивати юні полтавці в цьому році будуть в 27 закладах області. На відшкодування путівок для відпочинку останніх виділено кошти з міського та обласного бюджетів. Як батькам здешевити путівку, дізнавалась Юлія Хаврель.

У школах відлунали останні дзвоники. Діти відправились на заслужений відпочинок – канікули. А у їх батьків з'явилась нова проблема: «Як і де оздоровити дитину?». Анастасія Фісун закінчила другий клас. Свої літні канікули, говорить, мріяла б провести в Єгипті, Туреччині чи в Об'єднаних Арабських Еміратах. Але цього року дівчина відпочиватиме здебільшого у межах місті.

Анастасія Фісун, школярка

- У Полтавській області, буває, відпочиваю. Буває, з батьками їздимо на вихідні, коли вони не працюють, коли вони вихідні.

Мати Анастасії, Марина Фісун, розповідає: донька цього року відновлюватиме сили у пришкільному таборі. Проте відпочинок «на асфальті» не вважає повноцінним відпочинком. 

Марина Фісун, мати дівчини

- Звісно, краще за містом. Але у нас немає такої можливості, тому що у нас немає бабусь. Всі наші бабусі ще молоді, вони працюють. Тому доводиться відпочивати у місті.

Цьогоріч оздоровитись та відпочити діти Полтавщини зможуть в 27 закладах області. Середня вартість путівки, розповідає начальник відділу у справах сім'ї та молоді Полтавської ОДА Наталія Шкоденко, становитиме 6112 гривень. Проте здешивити її можливо. Для цього батькам потрібно пройти 6 етапів.

Спершу обираємо дитячий заклад. 

Зв'язуємось з останнім та отримуємо від нього письмовий дозвіл на перебування Вашої дитини. 

Зі згодою на руках, пакетом документів та заявою звертаємось до місцевого органу виконавчої влади або місцевого самоврядування. 

Отримуємо від них фінансову підтримку у розмірі до 70% від вартості путівки. 

Решту сплачують батьки, або ж профспілкові комітети, чи підприємства, на яких вони працюють.

Доставляємо дитину до обраного закладу. 

Наталія Шкоденко, заступник начальника Управління у справах сім’ї, молоді і спорту Полтавської ОДА

- Бюджети відшкодовують від одного до двох прожиткових мінімумів, але не більш ніж 70% від вартості путівки на кожну дитину. Не в залежності, чи то дитина пільгової категорії, чи непільгової категорії. Для цього, звичайно, з обласного бюджету виділено 14 мільйонів гривень. Органи місцевого самоврядування мають можливість самостійно встановлювати граничні норми відшкодування.

З міського бюджету на здешевлення путівок у цьому році виділено понад 9 мільйонів гривень. У школах Полтави наразі навчається понад 26 тисяч дітей, оздоровити планують 12 тисяч, стверджує Полтавський міський голова Олександр Мамай.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова 

- Закликаю всіх без виключення батьків, будь ласка, приходьте в міську раду, пишіть заяву. Будь-який табір на Ваш розсуд в Полтавській області, і ми особисто відшкодуємо 70 відсотків від вартості путівки. Всім без виключення. Умова – дитина повинна навчатись у Полтавській загальноосвітній школі чи гімназії.

Нагадуємо, оздоровчий сезон цього року розпочався 31 травня.

Стрічка новин