Створення виробництва з виготовлення арахісової пасти, відкриття власного СТО й ветеринарної клініки

Все це та багато іншого реалізували на Полтавщині завдяки пілотному проекту «Рука допомоги». Його ініціювало Міністерство соцполітики України за підтримки Світового Банку.

Горіхова паста – натуральний продукт, виготовлений з арахісу, мигдалю, фундука. Це – джерело цінного рослинного білка, розповідає Олена Усікова. Майже пів-року вона з мамою Валентиною Жосану виготовляють цей улюблений атрибут американського сніданку. 

Олена Усікова, відкрила власний бізнес завдяки проекту «Рука допомоги» 

- Зараз ми виробляємо тут горіхову пасту, з фундука і какао. Тобто, ця паста схожа на нутеллу, відому нам всім, але відмінність від нутелли в тому, що у нас тут виходить 55-60% горіхів фундука, а в нутеллі – 15%.

В 2015 році через військові дії на Сході родина переїхала з Донецької області до Нової Галещини, що на Полтавщині. На новому місці почали шукати роботу. Звернулись до місцевого центру зайнятості, його фахівці розповіли про пілотний проект «Рука допомоги», який надає фінансову підтримку в розмірі до 70 тисяч гривень переселенцям на відкриття власного бізнесу.

Валентина Жосану, відкрила власний бізнес завдяки проекту «Рука допомоги» 

- Центр зайнятості нам підказав, що є такий проект. Вони поспілкувались з Центром захисту населення, і Центр захисту населення сказали: є ось мама і донька з вищою економічною освітою, вони зможуть написати бізнес-план.

Створення натуральної продукції – це те, про що давно мріяла родина. За бізнес-планом, для початку виробництва придбали темперувальну машину та головне обладнання – меланжер. 

Олена Усікова, відкрила власний бізнес завдяки проекту «Рука допомоги»

- Сенс цієї установки нашої, меланжера, в тому, що він подрібнює пасту до дрібних частинок 10 нанометрів. Тобто, ми отримуємо дуже тонкий помел, який практично, як масло.

Про успішний досвід родина розповіла знайомому, котрий також переїхав з окупованої території до Кременчука. Олександр Сербін теж вирішив скористатися такою можливістю і створив бізнес-план на відкриття власного СТО. 

Олександр Сербін, відкрив власний бізнес завдяки проекту «Рука допомоги»

- Закуплено основне дороге обладнання для основного старту, для початку самостійної роботи. Купили підйомник, домкрат гідравлічний 3-х тонний, кран для зняття двигунів, компресор, зварювальний апарат.

І хоч з новим обладнанням працює чоловік близько 5 місяців, проте, розповідає, постійні клієнти вже є.

Олександр Сербін, відкрив власний бізнес завдяки проекту «Рука допомоги»

- Клієнтська база в основному напрацьована через те, що я тут працював 2 роки. Стараюсь робити якісно, люди про це знають, розповідають знайомим, радять друзям.

Фахівці Полтавського центру зайнятості повідомляють: завдяки проекту «Рука допомоги» підприємців на Полтавщині збільшилось на 32 особи. Окрім цього, додають, розширюються і напрямки роботи проекту. 

Тетяна Рибчановська, начальник відділу Полтавського обласного Центру зайнятості 

- Зараз ми працюємо з суб’єктами господарювання, яким також надаємо фінансову допомогу на безповоротній основі для працевлаштування учасників пілотного проекту. Тобто, для працевлаштування від 2-х внутрішньо-переміщених, або членів малозабезпечених сімей, або учасників АТО.

Наразі, зазначають фахівці, в області є 3 роботодавці, які готові взяти на роботу 6-х учасників проекту «Рука допомоги».

Стрічка новин