Мешканці будинку по Соборності, 75 понад 6 років страждають від води у підвалі

За словами мешканців будинку, вода стоїть вже не перший день. Запах каналізації чути й на вулиці, а у під'їзді почав рости грибок. За допомогою мешканці будинку звернулися до нашої Студії.

Ірина Головко з народження проживає у будинку за адресою Соборності, 75. Раніше жінка щодня виходила на прогулянку у своєму дворі та тримала консервацію у підвалі. Сьогодні це неможливо, підвал затоплено каналізаційними водами, а у дворі - нестерпний сморід.

Ірина Головко, жителька будинку

- Такого смороду у підвалах ми ще ніколи не бачили. Вже 5-6 років у нас просто лайно плаває по підвалах, вибачте за вираз. Ми вже писали, 2 роки тому Студія «Місто» знімала. Приходили тоді, викачали і все. Але ж цим справа не завершується, все-одно з'являються періодично у нас ці фекалії.

Стурбовані ситуацією у будинку і його маленькі мешканці. 

Діма, мешканець будинку

- Погано, ми знаємо, що хтось туди накидав стільки грязюки.

За словами місцевих мешканців, це - не перший випадок затоплення. Раніше вони власним коштом виконали заміну частини комунікацій та ремонтних робіт. Сьогодні ж у відповідь на дзвінок до ЖЕО №2 бригада вкотре почала відкачувати воду з підвалу. 

Володимир Гуненко, слюсар ЖЕО №2

- Я не повинен цих робіт проводити відкачку води з підвалу будинку. Бувають дома затоплені і стічними водами підземними, і каналізацією. На даний момент ми качаємо каналізаційні води.

Працівники запевняють: проблему бачать, знають та визнають, що подібні проблеми зустрічаються й у інших будинках, зведених ще у минулому столітті.

З думкою працівників ЖЕО та мешканців будинків погоджується і керівник громадської організації «Центр громадського моніторингу «Погляд» Олександр Залужний. Останній запевняє: з подібними скаргами до організації звертаються чи не щодня.

Олександр Залужний, керівник ГО «Центр громадського моніторингу «Погляд»

- На жаль, у Полтаві склалася досить критична ситуація у цьому напрямку. Тільки навесні сталося 34 великі провали каналізаційних колекторів. Безпосередньо - це недопрацювання влади, адже повну відповідальність за стан роботи «Водоканалу», обласного комунального підприємства, несе саме обласна рада. І також недопрацьовує міська влада в тому напрямку, що не проводяться ремонти будинків, капітальні ремонти будинків та підвалів, тому й складається така ситуація, воно накладається одне на інше.

Ми бачимо, що активно ремонтується зала засідань Полтавської обласної ради, величезні кошти вкладаються у ремонт Аеропорту «Полтава». Але громаду цікавить саме вирішення цих нагальних питань; ремонт підвалів будинків, ремонт каналізаційних колекторів, і цим потрібно займатися, виділяти сюди значні кошти і направляти їх саме на цей напрямок роботи.

Загалом сьогодні майже 65% будинків потребують капітального ремонту.

Центр «Погляд» разом з громадою Полтави запропонував центральним і місцевим органам влади створити спеціальний державний фонд для капітального ремонту старих будинків. У самих мешканців на це не вистачить грошей, і будинки будуть просто руйнуватися. Адже антинародний закон про ЖКГ, який набирає чинності 10 червня, перекладає всі витрати на ремонт багатоквартирних будинків на плечі їх мешканців.

Стрічка новин