У Полтаві розпочали відлов та стерилізацію безпритульних тварин

Цим почала займатися благодійна організація «Чотири лапи». Відлов, стерилізація та реєстрація – за таким алгоритмом діють фахівці. За тиждень роботи через їх руки «пройшло» вже 83 тварини. А в планах до кінця місяця – працювати з пухнастиками, адже на вулицях міста, за підрахунками комунального підприємства КАТП- 1628, проживає майже 4 тисячі тварин, які не мають господаря.

Ці собаки не мають власників. Їх відловили працівники організації «Чотири лапи». Це вже третій візит цих спеціалістів до Полтави. Організація австрійська, але їх представництво знаходиться і в Києві. Під час першого візиту фахівці стерилізували 260 тварин, за другою поїздкою до їх рук потрапило 120 чотирилапих. Під час третього приїзду, говорять, цифра поки що невідома, адже фахівці – лише тиждень у місті.

Майя Матвеєва, голова наглядової ради ПОБО ЦЗЖП «Юний Європеєць»

- Я хочу сказати, що це дуже добре, адже популяція тварин скоротилася майже в 2 рази. Враховуючи те, що категорично заборонено вбивати тварин, і тому лише шляхом стерилізації, а також реєстрації тварин.

Алгоритм дій з тваринами простий, розповідають представники організації. 

Олександра Лісчишина, директор ТОВ «Чотири лапи» (Україна) 

- Всі собаки відловлюються гуманними методами, в більшості випадків – руками. Якщо ж собака або налякана, або знаходиться в стресі, тому ми використовуємо спеціальні механічні засоби – своєрідну духову трубку. Всіх собак перевозять у мобільну клініку, де їх стерилізують, вакцинують проти сказу, а також ідентифікують.

А це – спеціальні блакитні бірки, які вставляють тваринам у вухо. На них – вся необхідна інформація, яку вносять до бази. Їх одягають після проведення вакцинації та операції зі стерилізації тварин.

Катерина Луцкевич, ветеринарний лікар ТОВ «Чотири лапи» Україна 

- Час виходу із наркозу – індивідуальний доля кожної тварини. В середньому він складає близько 15 хвилин після операції, протягом цього часу собаки починають видавати ознаки свідомості, тобто, вони починають піднімати голову, витягають лапи та намагаються язик втягнути до пащі, тому що ми спеціально дістаємо його назовні, щоб полегшити дихання під час анестезії.

Олександра Лісчишина наголошує: мета приїзду – не лише медична допомога тваринам, а й професійна підготовка кадрів.

Олександра Лісчишина, директор ТОВ «Чотири лапи» (Україна) 

- Також ми запрошуємо ветеринарних лікарів місцевих ветеринарних клінік, щоб вони прийшли і подивилися на новітні методики, як робити операції. Ми запрошуємо студентів ветеринарного факультету для того, щоб в подальшому також працювати в цій галузі.

Наразі на вулицях міста проживає майже 4 тисячі бездомних тварин. А тих, які відловили, знайшли новий тимчасовий притулок у пунктах перетримки. 

Майя Матвеєва, голова наглядової ради ПОБО ЦЗЖП «Юний Європеєць»

- Зараз ще в місті працює міська програма зі стерилізації. І в 2016 році по цій програмі було стерилізовано 390 тварин, а в 2017 році було стерилізовано 590 тварин. Цьогоріч ця програма також діє.

Фахівці сподіваються: спільними діями організації та міської програми кількість бездомних тварин у місті стане меншою.

Стрічка новин