Топові письменники України, Швеції та Німеччини на 3 дні стануть частиною Полтави

З 8 по 10 червня в місті пройде триденний Міжнародний поетичний фестиваль «Meridian Poltava». В його рамках відбудуться різні культурні події: поетичні читання, презентація книг, показ фільмів та багато іншого. Детальніше про фестиваль розповідали на тематичній прес-конференції.

У Полтаві відбудеться наймасштабніша літературна подія за останні 115 років. Вперше в місті пройде триденний Міжнародний поетичний фестиваль «Meridian Poltava». Тематика події – українсько-шведські відносини. В списку учасників – топові автори України, Швеції, Німеччини. Серед них – Сергій Жадан, Оксана Забужко, Юрій Андрухович, Єва Стакельберг, Мальте Перссон та інші.

Олександр Ткаченко, директор Міжнародного поетичного фестивалю «Meridian Poltava»

- 309 років тому відбулась Полтавська битва. Тобто, існує зв'язок із Полтавою, Україною та Швецією. Тому ми беремо це підґрунтя, цей зв'язок і запрошуємо найкращих письменників з України, Швеції. Таким чином ми робимо культовий захід, який, сподіваємось і віримо в те, що це сподобається як полтавцям, так і тим гостям, котрі до нас приїдуть.

Ідею проведення поетичного фестивалю полтавці запозичили в однодумців з Чернівців. Там вже увосьме проходить Meridian Czernowitz. Його організатори, зокрема, Святослав Померанцев зазначив: головна мета фестивалю – зробити так, аби про Полтаву заговорили в європейських країнах.

Святослав Померанцев, президент Міжнародної літературної корпорації Meridian Czernowitz

- Цей фестиваль – це, з одного боку, культова, культурна подія, яка спрямована на підвищення загального рівня освіти і гордості полтавців за свій регіон і місто.

З 8 по 10 червня відбудеться 23 різноманітні й захоплюючі події в не менш цікавих локаціях. В перший день всіх бажаючих запрошують насолодитися поезію на полі Полтавської битви та в Решетилівці. Офіційне відкриття фестивалю пройде 9 червня на Театральні площі. Потім на полтавців та гостей міста чекають покази фільмів, презентація книг, рок-концерти та багато інших заходів.

Стрічка новин