Земські школи на Полтавщині визнали пам’ятками культурної спадщини

Земські школи, збудовані за проектом Опанаса Сластіона, є прикладом унікального стилю українського архітектурного модерну

Управління охорони культурної спадщини занесло 7 об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за категорією місцевого значення. Відповідне рішення прийняли у Міністерстві культури України.

Серед об’єктів, що включили до реєстру - Земські школи Полтавської області Лохвицького району. Пам’ятки культурної спадщини рекомендовані наказом Міністерства культури України для внесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за категорією місцевого значення як такі, що відповідають встановленим критеріям.

"Наданий статус пам’яток місцевого значення — державна гарантія збереження об’єктів надалі. Адже Земські школи, збудовані за проектом Опанаса Сластіона є прикладом унікального стилю українського архітектурного модерну та мають неоціненно важливі складові культурної спадини України", — повідомили в Мінкульті.

Довідково: Школи Лохвицького земства — загальновживана назва навчальних комплексів, розташованих в межах території колишнього Лохвицького повіту Полтавської губернії.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію