Народна картина – у музеї імені Котляревського

У виставковій залі літературно-меморіального музею імені Івана Котляревського відкрилась персональна виставка майстра народної картини Михайла Онацького. На експозиції – картини, які демонструють народну обрядовість тих часів. Тут – і весільні традиції, і обжинки, і зимові свята та багато іншого.

Казкові полотна представили полтавцям в літературно-меморіальному музеї імені Котляревського. Автор робіт – знаний в Україні майстер народної картини Михайло Онацько. Здебільшого, зізнається художник, зображує славнозвісну народну творчість українців. Тут – і пишна весільна обрядовість, колоритна зимова та заворожуюча весняна.  

Михайло Онацько, Заслужений майстер народної творчості України 

- Є серія весільних робіт, серія козацьких робіт з історії козаччини. Малював гоголівську тематику, малював шевченківську тематику.

Автор розповідає: особливе місце в його творчості займає чумацька тематика.

Михайло Онацько, Заслужений майстер народної творчості України 

- Мої далекі предки колись були чумаками, і окрема ціла серія – є великий Чумацький шлях. Там багато, як чумаки збираються їхати і їдуть літом, і весною, і коли добували сіль на морі.

Приїхали підтримати митця й давні подруги пана Михайла з Шишак: Людмила Харченко та Надія Башкірцева.

Людмила Харченко, подруга молодості митця

- Він із самої юності був неординарною людиною. В нього були такі креативні мислення. Михайла Олександровича я сьогодні прийшла привітати від душі, від щирого серця із такою знаковою подією.

Надія Башкірцева, подруга молодості митця

- Обожнюю його творчість, такого натхнення і такої фантазії, як в нього, я ще не зустрічала серед наших однокласників, друзів. Творчість його надихає.

Загалом на виставці представлено 40 картин. Переглянути їх всі бажаючі зможуть до кінця цього місяця.

Стрічка новин