Відтепер – повноправні власники

14-м об’єднаним територіальним громадам Полтавщини передали землі сільськогосподарського призначення в комунальну власність. Загальна проща ділянок – близько 30 тисяч гектарів. Цей показник, розповідають фахівці, – найбільший в Україні.

З державної власності – в комунальну. 14 об’єднаних територіальних громад Полтавщини стали повноправними власниками земель сільськогосподарського призначення. Офіційна передача ділянок відбулась в облдержадміністрації за участі губернатора Валерія Головка та начальника Головного управління Держгеокадастру Вадима Чувпила.

Вадим Чувпило, начальник ГУ Держгеокадастру в Полтавській обл.

- Відбувалось підписання Актів прийому-передачі земельних ділянок державної власності сільськогосподарського призначення в землі комунальні. Тобто, є накази про передачу земель з державної в комунальну власність. І Акт – це якраз фінальний акорд.

Полтавщина стала лідером в країні з передачі земельних ділянок, додав Вадим Чувпило. Загальна площа – близько 30 тисяч гектарів, з них майже 7 тисяч передано Шишацькій об’єднаній територіальній громаді. Керівники останньої вже планують, як будуть розпоряджатись територією.  

Олександр Тудка, Шишацький селищний голова 

- Це перший етап, інший етап – потрібно переглянути всі ці земельні ділянки, договори оренди, мабуть, змінювати відсоткові ставки для того, щоб бюджет наповнювати об’єднаної громади.

 Документи підписали, проте, не всі представники ОТГ володіли інформацією про те, власникам скількох земель вони стали. Нарізі ділянки передано 17-м громадам, ще 22-і чекають. Проте, керівник Держгеокадастру запевнив: до кінця листопада все буде зроблено.

Стрічка новин