Полтавщина посідає 6 місце за рівнем легалізації трудових доходів

Про це йшлося на засіданні відповідної робочої групи при Полтавській облдержадміністрації. Аби вивести зайнятість населення «із тіні», свої зусилля об'єднують чиновники, представники Пенсійного фонду та управління Держпраці.

Ефективне регулювання трудових відносин стало предметом обговорення розширеного засідання робочої групи з питань легалізації зайнятості населення та заробітної плати. Основна мета зібрання – активізація в регіоні роботи щодо виявлення фактів використання найманої праці без належного оформлення.

Володимир Тараторін, начальник ГУ Пенсійного фонду у Полтавській області

- Використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить в собі багато негативних моментів і, перш за все, – це втрата страхового стажу. Отже, основний фактор, що впливає на дохідну частину пенсійного бюджету, є офіційна зайнятість населення, чисельність працюючих, за яких сплачується єдиний внесок, та рівень заробітної плати.

У Пенсійному фонді кажуть: у боротьбі з нелегальною зайнятістю в регіоні допомагає Реєстр застрахованих осіб. Це – джерело інформації про кожного найманого працівника, яке дозволяє відстежити стан дотримання учасниками ринку праці належного рівня заробітної плати. Тим не менше, зазначають учасники засідання, на Полтавщині мають місце факти порушення законодавства у сфері трудових відносин.

Сергій Щербак, начальник Управління Держпраці у Полтавській області

- Якщо ми візьмемо 2018 рік, то з початку року, за результатами інспекційних відвідувань, виявлено вже 391 працівник, які працювали без належного укладення трудових договорів. За порушення законодавства про працю на посадових осіб підприємств складено і передано до суду 28 протоколів про накладення штрафу відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Аби вивести заробітну плату із тіні та врегулювати питання легалізації зайнятості, фахівці проводять на підприємствах роз'яснювальну роботу. Остання дає свої результати.

Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА

- Наш регіон займає 6 місце по показниках легалізації, рівня легалізації трудових доходів. Він у нас - 70,8%, коли по державі - 64,8.

Засідання робочої групи відбувалося в режимі відеоконференцзв'язку. Відтак, взяти участь в обговоренні теми та розповісти про свої результати роботи у цьому напрямку могли керівники райдержадміністрацій та міських рад.

Стрічка новин