Роздільний збір сміття по-мачухівськи

У селі під Полтавою від початку року запровадили систему сортування побутових відходів. Скло, папір, пластик тепер потрапляють у різні сміттєві контейнери, після чого відправляються на переробку. Чому в Мачухах звернулися до роздільного збору відходів, які девіденди отримують від цього, та як під Полтавою на одному з підприємств виробляють сортувальні лінії – про все це дивіться у наступному сюжеті.

Різнокольрові та різнопрофільні: такі сміттєві баки можна побачити у Мачухах. З'явилися вони тут на початку цього року та покликані впровадити у селі роздільний збір сміття.

Валерій Білокінь, Мачухівський сільський голова

- Коли я був у Польщі і в Німеччині, я досить активно вивчав це питання. І коли у нас виникла така можливість щодо придбання техніки, ми, в першу чергу, ресурси направили на створення комунального підприємства. Ми маємо певну техніку, маємо певні ресурси для того, щоб здійснювати роздільний збір сміття.

На сьогоднішній день в Мачухах розташовується 4 майданчика із такими різнокольоровими контейнерами. Проект із впровадження роздільного збору сміття обійшовся їм у 613 тисяч гривень.  

Валерій Марченко, директор КП «Дружба»

- В минулому році три сільські ради виграли грант, конкурс. Проект називається «Налагодження системи поводження з твердими побутовими відходами на території Мачухівської сільської ради, Судіївської сільської ради і Плосківської сільської ради Решетилівського району».

Баки, кажуть представники комунального підприємства, звільняють від відходів по мірі їхнього заповнення. 

Валерій Марченко, директор КП «Дружба»

- Ми скло вивозимо своїм ходом. У нас є трактор з погружчиком. Ми навантажуємо на трактор і веземо на пункти прийому. Легкий матеріал – пластик і макулатуру – вони приїжджають, забирають, зважують і потім нам перераховуємо гроші.

«Вони» – це фірма, яка займається збором вторсировини. Із початку року сільській раді вдалося заробити на роздільному зборі сміття близько 3 з половиною тисяч гривень. До речі, у таку суму може обійтися придбання нового контейнеру для відходів.

В'ячеслав Сороківський, комерційний директор підприємства, яке виготовляє сортувальні лінії та контейнери

- Бак для збору змішаного сміття найдешевший. Він може коштувати від 3 500 гривень. Бак, який для збору скла, пластику, паперу, – трішки дорожчий через те, що використовуються більш якісні матеріали, є кришка.

В'ячеслав Сороківський – представник підприємства, яке займається виробництвом контейнерів. Каже: баками для різних фракцій останніми часом активно почали цікавитися ОТГ. Саме підприємство працює під Полтавою та з недавніх пір займається ще й виробництвом сортувальних ліній для сміттєпереробних заводів.

В'ячеслав Сороківський, комерційний директор підприємства, яке виготовляє сортувальні лінії та контейнери

- Ми дуже багато дивилися і відео, і фото, консультувалися з підприємствами, які ставлять у Швеції, у Данії. У них це дуже стоїть на потоці, дуже якісні сортувальні системи. Тому всі наші напрацювання бралися з європейських. Тут уже ми їх адаптували під наш ринок.

Нині полтавські сортувальні лінії працюють на підприємствах у Хмельницькому та Запоріжжі. А в Мачухівській ОТГ вже замислюються над придбанням нових контейнерів та додаткового автомобіля для збору сміття.

Стрічка новин