2,9 тони вилученої риби за травень: Полтавський рибоохоронний патруль підбив підсумки

2,9 тони вилученої риби за травень: Полтавський рибоохоронний патруль підбив підсумки

За другий місяць нерестової кампанії, браконьєри нанесли водоймам області збитків на 198 тис грн. 72 справи передано до суду для притягнення до адміністративної відповідальності.

У травні патрульні Полтавського рибоохоронного патруля провели 134 рейди. Попри всі заборони та інформаційно-роз'яснювальні роботи, порушники не припиняють завдавати шкоди навколишньому середовищу. Протягом двох місяців нерестової тиші співробітники Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області  викрили 567 порушень, з яких 242 — протягом останнього місяця весни.

"Покарання за порушення правил рибальства залежить від тяжкості , — зазначає очільниця Полтавського рибоохоронного патруля Оксана Кулинич. — Так, протягом місяці патрульні викрили 62 порушення правил рибальства  та 90 — грубих порушень. Грубих порушень було в півтори рази більше, ніж в квітні".

Покарання за такі порушення згідно частин 3 та 4 статті 85 КУпАП передбачають для громадян штрафи від двох до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34-680 грн). Для посадових осіб відповідно від від десяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-850 грн)

Проте в травні зменшилась кількість порушень порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного світу відповідно до частини 1 статті 88-1 КУпАП: шість проти дев'яти в квітні. Такі порушення тягнуть за собою накладання штрафів на громадян від трьох до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 255 грн) з конфіскацією об’єктів тваринного світу чи без такої. 

"Порушники зазвичай намагаються втекти від патрульних, — додала Оксана Кулинич. — Тому в травні ми виявили 83 випадки вилучення безхазяйного майна. Тобто сіток чи плавзасобів, покинутих порушниками".

Порушників не лякає навіть той факт, що вони двічі повинні сплатити за свої дії: заплатити штраф та компенсувати збитки, завдані водним біоресурсам. Так, за травень накладено 13 тис. 736  грн штрафів, з яких в тридцяти випадках за постановами судів на суму 10,3 тис. грн, а за постановами органів рибоохорони — 61 випадок на суму 3,3 тис грн. Такий розбіг у сумах пояснюється тим, що матеріали  по великим порушенням передаються до суду. Всього порушники завдали збитків на 198 тис. грн — така вартість впійманої ними риби.

"За цей місяць ми передали до суду 72 справи для притягнення до адміністративної відповідальності, — продовжує керівник рибпатруля. — Враховуючи розмір шкоди 25 справ суди направили для відкриття кримінальних впроваджень". 

Всього за травень у порушників вилучили 2 тони 859 кг риби, з яких майже 870 кг — за незаконне придбання чи збут та ще 1 тону 344 кг за актами безхазяйного майна. Окрім риби патрульні вилучали заборонені знаряддя лову, сітки: 115 знарядь у порушників та ще 262 — безхазяйних. Також затримали 8 транспортних засобів.

Полтавський рибоохоронний патруль закликає громадян дотримуватись встановлених правил рибальства. Якщо ви помітили порушення — прохання терміново повідомляти на всеукраїнську безкоштовну «гарячу» лінію: 0-800-50-52-50 або на «гарячу» лінію рибоохоронного патруля Полтавщини: 050-747-25-79 та 096-907-50-08.

Стрічка новин