ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» спільно з компанією GE Transportation вироблятимуть 30 локомотивів

ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» спільно з компанією GE Transportation вироблятимуть 30 локомотивів

Сьогодні, 5 червня 2018 року, в рамках проведення форуму UARail & Partners в Одесі компанія GE Transportation і ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» підписали угоду про локалізацію виробництва 30 локомотивів TE33A серії Evolution. 

Урочиста церемонія підписання пройшла за присутності держсекретаря Міністерства інфраструктури Андрія Галущака. Про це повідомив в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов на своїй сторінці у Фейсбук.

«Для мене особисто – це велика перемога і знаковий момент для української залізниці та всієї галузі. Перші 30 тепловозів TE33A серії Evolution будуть вироблені за участю вітчизняного Крюківського вагонобудівного заводу», – написав у Facebook Євген Кравцов.

Він також додав, що локалізація виробництва сучасних локомотивів на вітчизняних підприємствах навіть для перших зразків була ключовим і принциповим моментом у переговорах з GE. «За українським контрактом, для перших 30 локомотивів локалізація складе 10 %. На фінальних етапах співпраці ця цифра зросте до 40 %», – поінформував керівник Укрзалізниці.

За словами Євгена Кравцова, партія локомотивів, яку поставить General Electric у співпраці з Крюківським вагонобудівним заводом – найбільша в незалежній Україні. У Пенсильванії (CША) вже почалася фінальна стадія виробництва локомотивів для Укрзалізниці. «Наприкінці 2018 року ми отримаємо перші тепловози, що адаптовані до кліматичних умов, екологічні, економні в обслуговуванні і комфортні та безпечні для локомотивних бригад», – зазначив Євген Кравцов.

Довідково

З вересня 2016 року до лютого 2017 року проходила демонстраційна експлуатація вантажного дизельного локомотива ТЕ33А виробництва GE. Локомотив TE33A оснащений 12-циліндровим двигуном GE серії Evolution потужністю 4500 кінських сил, який забезпечує високу продуктивність, більшу універсальність з меншою вартістю життєвого циклу та з підвищеною надійністю при великовантажному транспортуванні. У порівнянні з існуючим українським парком локомотиви TE33A значно зменшать шкідливі викиди, заощадять витрати на паливо, а також суттєво збільшать інтервали між проведенням технічного обслуговування.

Стрічка новин