5 країн запозичили український досвід закупівель ліків

5 країн запозичили український досвід закупівель ліків

Успішний досвід України у сфері закупівель ліків через міжнародні спеціалізовані організації перейняло вже  5 країн.  Протягом 2017-2018 років, договори про закупівлю ліків із Програмою розвитку ООН, уклали Боснія і Герцеговина, Казахстан, Молдова, Туркменістан і Узбекистан.

Ще низка країн Східноєвропейського регіону планують укласти договори найближчим часом. Усе це – країни, що традиційно закуповували ліки централізовано, на національному рівні, та нещодавно обрали спеціалізовані організації як оптимальний інструмент закупівель.  

«Для подолання кричущої корупції під час державних закупівель ліків, Україна в 2015 році здійснила дуже нестандартний крок, залучивши до цього процесу незалежні міжнародні організації. – зазначила Ольга Стефанишина, заступник міністра охорони здоров`я. – Час показав, що ця реформа є не лише одним з найкращих інструментів подолання корупції. Вона рятує людські життя, адже тепер ми закуповуємо в рази більше ліків для тяжкохворих. Ми раді ділитися цим досвідом з іншими країнами, допомагати порадами і рекомендаціями».

Довідково: Закупівлі ліків до 2015 року були для України болючим питанням: за даними СБУ до 40% коштів, виділених на закупівлю ліків, переплачувалось і розкрадалось. Через що дуже мало пацієнтів були забезпечені лікуванням. У 2015 році було прийнято закон, що дозволяє здійснювати закупівлі ліків для України із залученням міжнародних організацій. Четвертий рік поспіль закупівлі препаратів для України здійснюють Програма розвитку ООН, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), британська закупівельна агенція Crown Agents. Усі організації визначені ухваленим Парламентом законом та мають значний досвід у галузі медичних закупівель.

Стрічка новин