На Полтавщині запрацювала обласна Школа лідерів учнівського самоврядування

Це – спільний проект Інституту післядипломної педагогічної освіти та Полтавського університету економіки і торгівлі. В його рамках учні з різних районів області оволодіватимуть лідерськими якостями, набуватимуть досвіду громадянських дій та демократичної поведінки школярів.

Полтавська обласна школа лідерства відкрила свої двері першим слухачам. Більше 100 учнів загальноосвітніх навчальних закладів нашого регіону з вересня опановуватимуть основи лідерства. Цей проект започаткували разом Інститут післядипломної педагогічної освіти ім. Остроградського та Полтавський університет економіки і торгівлі.

Олена Харченко, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА

- Полтавський університет економіки і торгівлі завжди виступає флагманом цікавих ідей. І саме ідея створення такої Школи лідерства для учнів шкіл загальноосвітніх навчальних закладів області є дуже важливим. На сьогоднішній день кожна людина має лідерські якості, але дуже важливим є вчасно їх розпочати розвинути і розвивати.

Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА

- Дуже важливо для держави мати справжніх лідерів, це, починаючи від Президента і закінчуючи останнім старостою села. Це важливо, і цьому треба навчатися. Ми розуміємо, що головне – кадри і поступовий рух.

При Полтавському університеті економіки і торгівлі Школа лідерства діє вже 10-ий рік. Проте до цього її слухачами були тільки студенти. Зараз цей позитивний досвід поширюється на учнів. 

Світлана Нестуля, куратор «Школи лідерства» при ПУЕТ

- Сьогодні молодь має найголовніше – готуватися до життя і бути відповідальним. До речі, соціально відповідальним. Ну і власне лідерство - це та властивість, яка виховує саме соціально відповідальних людей, не керівництво, не менеджмент, а саме лідерство.

Про необхідність виховання справжніх лідерів у ПУЕТ замислилися ще 12 років тому, коли започатковували курс «Основи лідерства». На той час, кажуть у виші, це був справжній ризик, утім з роками він виправдав себе.

Олексій Нестуля, ректор ПУЕТ

- Це була загальноприйнята європейська і північноамериканська практика, де прекрасно усвідомлювали, що змінюється парадигма управління у світі. На перший план виходять не технології, не управлінські знання, навички, а цінності, відповідальність, те, на чому і будується лідерство.

Дистанційне навчання для слухачів школи розпочнеться у вересні. Цього ж дня для них влаштували перші тренінги. 

Альона Василечко, учасниця Школи лідерства (м.Глобине)

- Хочу свою майбутню професію пов'язати у сфері керівництва, тобто лідерства. Тому мені потрібно дещо навчитися таких якостей для лідера, тому я сьогодні тут.

Школа лідерів має на меті визначити власні сильні сторони та подивитися на свої ресурси і можливості розвитку особистого потенціалу, потренуватися у командній взаємодії та досягненні синергії дії.

Анжела Романенко, методист Центру методології і методики формування цінностей ПОІППО ім.М.Остроградського

- Сподіваємося, що підтримаємо шкільне учнівське самоврядування, оскільки ми будемо допомагати дітям реалізувати свої лідерські можливості, ми будемо вчити їх, як це робити, а вони будуть реалізувати це у своїх навчальних закладах.

По завершенню навчання усі учасники отримають сертифікати.

Стрічка новин