«Рука допомоги» – пілотний проект Мінсоцполітики України

Він реалізовується в 3-х областях України, зокрема, й на Полтавщині. Проект покликаний допомогти переселенцям та членам малозабезпечених сімей знайти достойну роботу чи створити власний бізнес.

Василь Тараш, відкрив ветлікарню завдяки проекту «Рука допомоги»

- Це наш стаціонар, на жаль, ще необладнаний до кінця, але в будь-якому випадку, доводиться тримати тварин, які потребують цілодобового нагляду.

Це ветеринар Василь Тараш, учасник пілотного проекту «Рука допомоги». У 2014 році чоловік залишив власну ветклініку та переїхав з окупованої території до Кременчука. В новому місті все довелось починати спочатку. Ветеринар звернувся до місцевого центру зайнятості, працівники якого розповіли про пілотний проект «Рука допомоги», котрий надає фінансову підтримку переселенцям на відкриття власного бізнесу. Василь Тараш не став зволікати і заповнив необхідні документи. 

Василь Тараш, відкрив ветлікарню завдяки проекту «Рука допомоги»

- Виявилось, дуже просто це все оформити. Декілька годин роботи над бізнес-планом за умовами цієї програми. Зі всіма службами все було вирішено, абсолютно прості, правильні й зрозумілі вимоги, ти виповняєш і працюєш.

70 тисяч гривень – максимальна сума, яку виділяє держава на реалізацію одного бізнес-плану, розповідає пан Василь. На ці кошти він придбав переносний УЗІ-апарат, що дало змогу розпочати повноцінну роботу ветлікарні. 

Василь Тараш, відкрив ветлікарню завдяки проекту «Рука допомоги»

- В зв’язку з цією програмою це посприяло процесу початку роботи.

Клініка працює тільки 3 місяці, проте, в ній вже з’явились постійні клієнти. 

Олександр Корягін, власник чіхуа-хуа Чакі

- Як у собаки якісь проблеми, ми приходимо сюди завжди. Дуже зручно тим, що 24 години на добу працюють. Останній випадок, який з ним стався, – отруєння. Ми приїхали з дачі після семи годин вечора, ніхто не працював, ну загалом в екстрених випадках – дуже зручно.

Окрім внутрішньо переміщених осіб, програмою «Рука допомоги» можуть скористатися члени малозабезпечених сімей. Саме це зробила Галина Бондарчук з села Сухинівка Кобеляцького району. В рамках проекту жінка придбала 100 курей-несучок і тепер займається продажем яєць.  

Галина Бондарчук, відкрила власний бізнес завдяки проекту «Рука допомоги»

- Кури несуться десь ближче до 12-ї години. В них яйця дуже великі, хоч курка сама по собі не велика, але яйця гарні і попит на них дуже хороший.

Галина Бондаренко розповідає: проект допоміг не просто отримати роботу, а створити власний бізнес. Без фінансової допомоги держави та підтримки центру зайнятості всього цього не було б. 

Галина Бондарчук, відкрила власний бізнес завдяки проекту «Рука допомоги» 

- Не кожна людина може відкрити цей бізнес так, як і я – мені допомогли. Я дуже задоволена, і в подальшому я буду і корм закуповувати. Дуже дякую, що вони допомагають людям.

Загалом на Полтавщині завдяки проекту власний бізнес створили 32 особи, повідомляють фахівці обласного центру зайнятості. 

Стрічка новин