Два музеї та природна краса Миргородщини

Саме таким виявився вихідний день для учасників міського молодіжного конкурсу фотографії «Мій погляд на місто», що відбувся у травні цього року. Організував таку екскурсію керівник громадської організації «Центр громадського моніторингу «Погляд» Олександр Залужний. Таким чином, фотографи мали змогу не лише ознайомитися з історією краю та побувати на Миргород-курорті, а й зробити нові фото для свого портфоліо.

Фаворитів конкурсу нагородили, але й усіх учасників не залишили без уваги.

Олександр Залужний, керівник ГО «Центр громадського моніторингу «Погляд»

- Ми організували для них сьогодні поїздку в Миргород. Я думаю, що вони повернуться звідти з хорошими та цікавими фотороботами, які ми розмістимо на нашому сайті. І я думаю, з хорошим настроєм та новими творчими задумками.

Перша локація – літературно-меморіальний музей Давида Гурамішвілі. 

Наталія Годун, науковий співробітник Миргородського літературно-меморіального музею Давида Гурамішвілі 

- Давид Гурамішвілі – класик грузинської літератури, який прожив у нашому місті майже 32 роки. Тут він помер, і тут похований. Саме тому у самому центрі Полтавщини розташований музей Давида Гурамішвілі.

Учасники – різного віку, але вони зацікавлено слухають екскурсовода та розглядають експонати у стінах музею.

- Перед вами чоха, але вже чорного кольору. До речі, це справжні газері, кістяні капсули для пороху. Під чохою – традиційна грузинська сорочка, яка називається калуха. Також тут розташована жіноча шовкова сукня та головний убір.

У музеї як особисті речі, так і предмети побуту. 

Учасники екскурсії вважають, що інформація – дуже пізнавальна та цікава. Кожен для себе обрав факти, які найбільше вразили.

Максим Сенчук, учасник екскурсії

- Колиска, до якої прив'язують дітей. Суворо, але правильно.

Фонд музею налічує близько 2 тисяч експонатів. Найціннішими працівники музею вважають предмети грузинського побуту.   

А в Краєзнавчому музеї учасники могли познайомитися з історією Миргородщини. 

Олександра Імальдінова, учасниця екскурсії 

- Вивчення цікавих місцевостей, експонатів, предметів живопису, предметів побуту в нашій області – це дуже цікаво, і мені здається, ми повинні це знати. Тому, це дуже-дуже добре, що у нас така екскурсія.

Учасники екскурсії не лише розглядали експонати та слухали екскурсовода, а й поповнювали своє портфоліо новими фото.

До об'єктивів фотоапарату потрапили не лише музейні експонати, а й лебеді та качки. Адже фотографи мали змогу ще прогулятися територією  Миргород-курорту з професійною «зброєю» в руках.

Алла Лифар, учасниця екскурсії

- Тут дуже гарні краєвиди, і в принципі, на території Миргород-курорту теж є що пофотографувати.

В цілому, учасники міського молодіжного конкурсу фотографії «Мій погляд на місто» екскурсією задоволені. Цікаві факти, хороші кадри та позитивні емоції – так характеризують поїздку до Миргорода.

Незабаром на полтавців чекатиме новий конкурс «Мій відеопогляд на місто». Учасниками можуть бути аматори різного віку та статі. Тривалість ролика – до 2 хвилин, але він повинен відповідати одній із тем: «Робимо місто затишним» або «Я живу у Полтаві».

Стрічка новин