Аграрії з усієї області зібралися на нараду

Обговорювали проблеми, з якими стикаються, та перспективи розвитку. У 2017 році в Україні 63 млрд гривень було введено в агропромисловий комплекс, із яких 7,5% отримала Полтавщина. Про це повідомили під час засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин.

У залі Полтавської обласної ради людно. Тут зібралися аграрії, щоб обговорити можливості впровадження інвестиційних проектів. Кошти, виділені під інвестиції, йдуть на будівництво, модернізацію та технічне переоснащення аграрних об'єктів. Але, на думку аграріїв, одна з основних проблем, – «затягування» термінів з оформленням документації. 

Сергій Фролов, директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА

- І, враховуючи те, що дійсно саме інвестиції впливають на ріст обсягів виробництва, на створення нових робочих місць, обласна державна адміністрація практично вирішила «підставити» плече та розібратися в ситуації: а в чому причина таких затягувань.

Щоб підтримати аграріїв, варто залучати підтримку й державних програм, вважають фахівці. 

Сергій Фролов, директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА

- Тому ми зацікавлені, а на сьогодні запрошували працівників банків в першу чергу, державних банків, щоб поговорити і про державні програми підтримки по компенсації вартості будівництва.

Сергій Фролов розповідає: цьогоріч на Полтавщині буде впроваджуватися 64 інвестиційних проекти різної вартості. Загальна сума складе понад 1 млрд гривень. А наразі ситуація – інакша.

Валерій Капленко, голова постійної депутатської комісії Полтавської облради з питань аграрної політики та земельних відносин

- На сьогодні відшкодування, те, що планує уряд на рік, практично ні одна область не отримує. Щоб почати будівництво з нуля, з землі, і закінчуючи дозволом, не 9 місяців, а 17. 22 пункти підприємство повинно виконати, щоб приступити до будівництва.

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко певен: для аграріїв потрібно створити комфортні умови праці. 

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА

- Для мене це вкрай важливо. Сьогодні тенденція вимирання села, вона продовжується, якщо ми сьогодні не створимо сучасні ферми та сучасні молочні кооперативи, чи сучасні підприємства будь-якого гатунку на території області, то ми втратимо дуже багато, а відновлювати буде дуже важко.

Питання інвестицій у розвиток агропромислового комплексу хвилює не лише аграріїв, а й звичайних полтавців. 

- Я думаю, що потрібно інвестиції, бо в нас агропромислова країна, у нас багато чого зв'язано з землею. 

- Чи потрібно допомагати аграріям?

- Звичайно, потрібно.

- Чому ви так думаєте?

- В Європі дають великі дотації аграріям, постійно піднімаються ціни на бензин, запчастини, машини. Їм дуже тяжко, тож треба допомагати. 

- Аграріям допомагати потрібно?

- Звісно, потрібно: аграріям потрібна техніка, трактори, і щоб землю не продавали.

В 2018 році на Полтавщині планують створити 400 нових робочих місць в аграрному секторі.

Стрічка новин