Світом пройшла акція на підтримку Олега Сєнцова та інших «політичних в'язнів Кремля»

Сьогодні кількість останніх, заарештованих у Росії та окупованому Криму, – близько 70 чоловік. У Полтаві акція «Sаve Oleg Sentsov» зібрала до сотні небайдужих: активістів, студентів, представників духовенства та учасників бойових дій.

14 травня цього року Олег Сєнцов оголосив безстрокове голодування. Єдина умова його припинення – звільнення усіх українських політв'язнів. Це стало однією з причин глобальної акції «Save Oleg Sentsov». Остання проходить у Німеччині, Франції, Італії, США, Канаді, Ізраїлі та у багатьох інших країнах. Проходить акція й у кожному місті України.

Наталія Баранник, співорганізатор глобальної акції 

- В нас був від загальних організаторів певний план, але ми трішки його змінили, адаптували під те, що ми можемо зробити. Це не буде звичайний мітинг.

У Полтаві до акції долучилося до сотні людей. Вони вийшли з прапорами та іменами політичних в'язнів. Останніх – близько 70 чоловік. Серед ув'язнених – митці, журналісти, правозахисники, студенти та кримські татари.

Віталій Запека, боєць батальйону «Полтава», учасник акції

- Я за те, щоб звільнили усіх політичних в'язнів, всі 64, не лише Сєнцова. Але у той самий момент хочу застерегти українців, щоб не було, як з Надією Савченко: що зробимо культ з цієї людини, а у майбутньому це невідомо, чим повернеться. Режисер – нехай знімає.

На захід запросили й представників духовенства. Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір зауважив: у нашій історії – це не перший випадок репресій та політичних переслідувань українців.

Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький УПЦ КП

- Так склалося, що коли Україна була у складі Радянської імперії, то були сотні в'язнів у Радянських таборах. Людей саджали до в'язниці лише за те, що вони думали, лише за те, що вони читали, лише за те, що вони цікавилися історією свого народу, любили свій народ і творили нашу культуру.

Активісти озвучили ряд вимог, серед них: звільнення Олега Сєнцова та усіх людей, позбавлених волі за політичними мотивами у Росії та окупованому Криму, внесення на обговорення під час 44 саміту «Великої сімки» питання перемовного процесу між Україною та Росією, а в Україні – створення посту спецпредставника з прав громадян України, позбавлених волі за політичними мотивами. Згадали під час акції і про Крим.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію