Сьогодні полтавці продовжать акцію на підтримку Олега Сенцова

4 червня о 19:00 на Твоєму просторі (вул.Соборності, 11, Полтава) відбудеться читка п’єси «Помолвка» авторства Єлєни Грєміної за документальними матеріалами справи Олега Сенцова. 

14 травня 2018 року український режисер Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільненити усіх українських політв’язнів, яких утримують в російських в’язницях. Сам Олег відбуває покарання уже четвертий рік. 16 травня 2018 року з життя пішла Єлєна Грєміна, авторка п'єси, художня керівниця ТЕАТРУ.DOC (Москва), у якому регулярно проводилися акції та вистави на підтримку Олега та інших політв'язнів. У 2014 році театр вперше закрили саме за акцію в підтримку Олега Сенцова. Про це йдеться в анонсі на сторінці події у Фейсбук.

Організовує подію Театр Сучасного Діалогу. На сцені - актори полтавських аматорских театрів ( "І по всьому" "Ко под лестницей", "Театр Сучасного Діалогу". Як вважає координаторка Театру Сучасного Діалогу Наталя Баранник, сьогодні дуже важливо підтримати тих, хто йде вже на відчайдушні кроки - безстрокове голодування. Вона розповіла, чому актори організовують такі акції:

"Усі українські політв'язні, які незаконно засудженні в Росії, мають бути звільнені! Це одні з небагатьох людей, які відстоювали наш Крим під час початку анексії. Як тоді, так і сьогодні, наша держава робить дуже мало для того, щоб виправити ситуацію. Самим ув'язненим складно впливати на своє положення, їхня остання надія лише на тих, хто на волі - на нас. Ми не повинні мовчати!".

Зауважимо, щонайменше 70 людей нині незаконно утримуютьу в’язницях Росії та на кримському півострові. 70 політичних в’язнів. Олег Сенцов, український режисер, 14 травня цього року розпочав безстрокове голодування з вимогою звільнити цих людей. його самого незаконно заарештували у 2014 році в окупованому Криму і засудили до 20 років колонії суворого режиму. Сьогодні - 20-й день його протесту.

Інший політв’язень Володимир Балух голодує вже 76-й день. 10 днів тому до них приєднався Олександр Шумков, якого викрали з території України у 2017-му та нині утримують в російському СІЗО. А 3 дні тому - Сашко Кольченко, засуджений на 10 років за справу “українських терористів”.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію