У Полтаві відбулося «Сонячне свято»

До Дня захисту дітей у центрі міста для маленьких полтавців влаштували конкурси, майстер-класи, флеш-моби. Цей захід, кажуть організатори, мав на меті поєднати різні категорії дітей і, в першу чергу, соціалізувати малечу із синдромом Дауна.

У Сонячному парку – «Сонячне свято». День захисту дітей полтавська малеча відзначає тут, беручи участь у різних активностях. 

- Мені більше сподобалося, коли мене розмальовували. Це так було цікаво, коли в тебе на лобі отакий метелик. 

- Мені сподобалося, коли «вечірка» була, і різнокольорові фарби кидали.

Підтримували дітей у конкурсах та флеш-мобах батьки.

Оксана Лашенкова, координатор свята

- Ми звикли часто повторювати слова, що відпочивати потрібно разом всією сім'єю, а не окремо. Тому батьки брали участь в усіх розвагах, танцювали на флеш-мобах, вони брали участь у руханках.

Благодійний фонд «Карітас» запросив на це свято різні категорії дітей. Зокрема тих, хто належить до малозабезпечених та багатодітних родин, а також дітей, які мають синдром Дауна.

о. Володимир Раковецький, директор БФ «Карітас»

- Для нашого міста ми запрошували всіх дітей, щоб привернути цим увагу усього суспільства, де діти зможуть об'єднатися всі разом.

Пані Олена – мати «сонячного» хлопчика Льва. Її синові – 11 років. 

Олена Луценко, мати

- Найбільша проблема, мабуть, у соціалізації таких діток, щоб вони були поряд зі звичайними дітками. Те, що ми тут зібралися, те, що вони граються, те, що у них все виходить так само, як у звичайних діток, то це дуже велике щастя.

На сьогоднішній день соціалізація таких дітей великою мірою лежить на плечах благодійних організацій та небайдужих меценатів.

Олександр Залужний, керівник ГО «Центр громадського моніторингу «Погляд»

- Громадські організації беруться, організовують такі заходи, організовують свята для цих дітей, піклуються про них, а держава трішки стоїть осторонь. Я думаю, що це саме обов'язок держави, суспільства – віддати все те належне цим родинам і цим дітям.

Батьки «сонячних» дітей погоджуються з цим. Кажуть: головне у процесі інтеграції в суспільство – комплексний підхід та допомога від держави.

Стрічка новин