Ідеї для крутої мандрівки

Ідеї для крутої мандрівки

Тепер, коли подорожі стали звичною частиною життя, людям буває важко отримати яскраві враження від них. Визначні місця не створюють відчуття новизни, бо в інтернеті повно їх фото (де вони ще й набагато краще виглядають, ніж у реальному житті), міста нагадують одне одного і здається, ніби ти блукав цими вулицями разів сто.

Аби додати різноманіття до звичних форматів мандрівок, все частіше "винаходять" нові напрямки туризму, роблячи головною метою поїздки щось, що звикли вважати лише приємним бонусом до основної програми подорожі. 

Гастротуризм

Практично кожен любить попоїсти щось смачненьке. А якщо це буде не просто їжа, а унікальний смаколик, який можна спробувати лише у цьому місці, інтерес до нього виросте у сто разів. Саме тому гастротуризм стає все більш популярним, а його прихильники з гордістю називають себе фудді - любителі попоїсти місцевих делікатесів.

Такий відпочинок набирає все більших обертів і стає популярним по всьому світу, Україна - не виключення. Наша країна надзвичайно багата незвичними стравами, а у кожній області є свої фірмові наїдки та особливі рецепти, що стали ще однією причиною вирушити в мандрівку Батьківщиною. Раніше я вже писала про смаколики різних регіонів країни, тож можете дізнатися про це більше.

Звичайно, вирушаючи у поїздку в якості гастротуриста, не обов'язково зосереджувати свою увагу виключно на їжі: пам'ятки архітектури, магазини і колоритні дворики теж можуть стати важливою складовою поїздки. Тож не варто вірити стереотипу про те, що гастротуризм - просто виправдання для охочих постійно щось їсти.

Фермерський туризм

Якщо ця назва здається вам незнайомою, нічого страшного. Бо про зелений або еко-туризм ви точно щось та чули. Власне, "фермерський туризм" можна вважати синонімом цих більш відомих назв, а про його значення легко здогадатися.

Так, це подорож до сільської місцевості, де мандрівник може забути про шум мегаполісу та відпочити в оточенні природи. При цьому не обов'язково спати у наметі, приміром, можна орендувати у місцевих жителів кімнату чи навіть цілу хату, примірявши на себе роль селянина.

Обираючи такий вид відпочинку ви не лише отримаєте купу нових вражень, але й зможете оздоровитися та привити собі кілька корисних звичок: рано вставати чи робити зарядку на свіжому повітрі.

Шопінг-туризм

Такий формат відпочинку розуміють далеко не всі, але й у нього є ціла армія шанувальників. Тут теж усе зрозуміло із назви: люди вирушають у подорож, аби прикупити собі нових, часто ексклюзивних, речей. При цьому, як і у випадку з гастротуризмом, не обов'язково обмежувати себе лише покупками, просто у такому разі саме вони будуть відігравати головну роль у ваших пригодах, а не відвідування музеїв чи посиденьки в місцевих пабах.

Існує стереотип, що шопінг-туристом може бути лише хтось дуже заможний, готовий викидати величезні суми на вітер. Насправді, вирушити у поїздку за покупками можна навіть із мінімальним бюджетом. Так, приміром, щороку до столиці приїздить величезна кількість поціновувачів брендового одягу, які впевненим кроком рушають у бік блошиних ринків і секонд-хендів. Саме там можна знайти дійсно вінтажні та ексклюзивні речі за копійки, тож такі базари складають серйозну конкуренцію київським бутікам.

Якщо вам набридло щороку їздити на травневі до Львова, а в липні - валятися на пісочку в Одесі, сміливо можете спробувати себе в одному з цих туристичних форматів. Сподобається чи ні - невідомо, але нових вражень точно наберетеся!

Стрічка новин