Вперше у Полтаві провели дитячий конкурс художніх робіт «З любов’ю до рідного краю»

В ньому взяли участь більше 130 дітей з Лубенського, Оржицького, Семенівського, Хорольського та Великобагачанського районів. Ініціатором творчих змагань став народний депутат України Костянтин Іщейкін.

«З любов’ю до рідного краю». Таку назву отримав новий дитячий конкурс художніх робіт, котрий пройшов у Полтаві. Діти з 5-и районів області надсилали твори, в яких зображували особливі, на їхню думку, місця своєї малої Батьківщини. За словами організаторів, всього від юних талантів надійшло більше 130 робіт. 

Ольга Цвігуненко, куратор дитячого конкурсу «З любов’ю до рідного краю»

- Є 3 номінації: «Краща техніка виконання», «Приз глядацьких симпатій» і «Краще розкриття теми». Бо все-таки ідеєю конкурсу було зобразити свій рідний край, або те, що оточує дітей, або так, як вони бачать Україну.

Ініціатор започаткування конкурсу – народний депутат України Костянтин Іщейкін. Церемонія нагородження співпала з невідкладною робочою поїздкою, тому він не зміг бути присутнім, але записав відео звернення присутнім дітям та батькам. 

Костянтин Іщейкін, народний депутат України

- Дорогі діти, я в першу чергу бажаю вам здоров’я, бажаю, щоб завжи були поруч ваші батьки. Любіть рідний край, поважайте свою історію, і тоді у вас 100% буде фантастичне майбутнє.

У номінації «Краща техніка виконання» у старшій віковій категорії, перемогу здобула 13-річна Дарина Дрозд з Оржицького району. Дівчина розповідає: обожнює брати участь в різних мистецьких та освітніх конкурсах.  

Дарина Дрозд, переможниця номінації «Краща техніка виконання» 

- Коли малюю, я якось заспокоююсь. Хороше на душі. Подібні конкурси допомагають мені розвиватися і створювати нові картини. 

А от картина Софії Третяк з Лубен, на якій вона зобразила святкування Великодня у Мгарському монастирі, отримала приз глядацьких симпатій. 

Софія Третяк, отримала приз глядацьких симпатій  

- Біля нашого міста є Мгарський монастир, цей монастир дуже гарний. Він мені дуже сподобався, і я вирішила його намалювати, але трішки в незвичайному стилі.

Оцінювало роботи дітей досвідчене журі, серед них – Микола Підгорний, Анатолій Чорнощоков, Юрій Самойленко, Алла Тимошенко, Вікторія Гуржій. А також відомий художник в жанрі карикатура Михайло Шлафер. Найскладніше, зізнається митець, обирати переможців, адже кожна картина по-своєму особлива. 

Михайло Шлафер, художник, член журі конкурсу «З любов’ю до рідного краю»

- Дуже добре, що в нас проводиться такі конкурси для дітей, і дуже добре, що одним із цих конкурсів є конкурс, який заснував народний депутат України Костянтин Іщейкін.

На думку професійного журі, краще розкрила тему конкурсу Олександра Мисак. Вона зобразила Шевченка, коли він приїздив до її рідного села Вишняки Хорольського району. Окрім обов’язкового призу від народного депутата, дівчина отримала грошовий подарунок у розмірі 5 тисяч гривень. 

Олександра Мисак, переможниця номінації «Краще розкриття теми» 

- Я намалювала, відправила, я не думала, що я можу щось виграти, відправила й забула. А як мама сказали, що їй зателефонували, сказали, що я виграла. Я в шоці.

Конкурс «З любов’ю до рідного краю» стане щорічним, зазначили його організатори.

Стрічка новин