З 10 червня набирає чинності Закон «Про житлово-комунальні послуги»

Протягом кількох місяців фахівці громадської організації «Центр громадського моніторингу «Погляд» вивчали законодавчі акти та аспекти нового закону й прийшли до висновку: наразі він недоопрацьований. Громадськість пропонує свої варіанти вирішення проблеми, аби не допустити колапсу у сфері житлово-комунальних послуг.

Прес-конференція фахівців громадської організації «Центр громадського моніторингу «Погляд» відбулася у Полтаві. На ній оприлюднено звернення до Верховної Ради і Кабінету Міністрів України з пропозицією відкласти вступ у дію Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та внести до нього зміни. Місцевій владі запропоновано підтримати цю ініціативу. Як запевняють фахівці, Закон у нинішній редакції може призвести до втрати контролю за технічним станом будинків, різкого збільшення витрат на утримання старого житлового фонду тощо.

Олександр Залужний, керівник ГО «Центр громадського моніторингу «Погляд»

- В цей час Закон вступити у дію просто не може. Не прийняті відповідні підзаконні акти на рівні держави, і не прийняті відповідні рішення органами місцевої влади. Тому ми сьогодні звертаємось до керівників області та міста, спираючись на думку громадськості, з проханням звернутись до державних органів влади.

Фахівці громадської організації «Центр громадського моніторингу «Погляд» опитали полтавців, котрі мешкають у Шевченківському та Подільському районах. З’ясувалося, що багато з них живуть у будинках, де кілька десятиліть не проводили капітального ремонту. 

Вячеслав Лебідь, керівник ГО «Асоціація економістів України»

- 64 з половиною відсотки родин українців живуть в аварійних чи надаварійних будинках. Безумовно, про який ринок можна казати, якщо більше половини споживачів живуть в аварійних будинках. Безумовно, потрібно рухатися у напрямку ринкової економіки.

На думку керівників громадської організації «Центр громадського моніторингу «Погляд» та «Асоціації економістів України», для того, щоб Закон став дієвим, необхідно передбачити створення спеціалізованого державного органу контролю за технічним станом житлових багатоповерхівок та вирішити питання стосовно фінансування капітальних ремонтів. Найкращим рішенням щодо останнього є формула: 70-80% – за рахунок державних коштів, 10-20% – з місцевих бюджетів та 10% – коштом власників квартир.

Загалом, Верховній Раді та Уряду необхідно доопрацювати Закон, щоб він по своїй суті перестав бути антинародним. Це допоможе запобігти колапсу системи житлово-комунальних послуг України та зупинити подальше загострення соціальної напруги у суспільстві.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію