36 японських сакур висадили в Сонячному парку міста

Дерево є подарунком Посольства Японії в Україні, а його представники особисто завітали до Полтави, аби подивитися, чи прижилася вишня на нашій території.

Знаменитий символ Японії з’явився у Полтаві. На початку травня у Сонячному парку висадили 30 сакур. Секретар міської ради Оксана Деркач розповідає: дерева привезені з рідної країни та є подарунком Посольства Японії в Україні.

Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради

- В центрі міста прийняли рішення, адже розуміємо, що сакура буде прикрашати ці два парки, які є центральними, де дуже багато людей відпочиває. В нас тут працюють фонтани, тому я думаю, що дуже буде гарно.

А вже наприкінці травня подивитися, як прижилося дерево, до міста завітав Другий Секретар Посольства Японії в Україні Цукамото Кохеі. Він зазначив: в рамках Року Японії в Україні полтавські організації проводили різні заходи, присвячені цій події. Це сподобалося японцям, тому вони вирішили зробити такий подарунок. 

Цукамото Кохеі, Другий Секретар Посольства Японії в Україні

- Нам було дуже приємно, що в Полтаві є цікавість та інтерес до японської культури і до її розвитку. В рамках Року Японії ми проводили проект висадження дерев сакури по всій Україні. І ми подумали, так як в минулому році ми в Полтаві сакури не висаджували, ми це зробимо цього року.

Цукамото Кохеі переконаний: висадження сакур стане тільки початком співпраці Полтави з Японською країною. 

Цукамото Кохеі, Другий Секретар Посольства Японії в Україні 

- Це дуже гарний старт. Я сподіваюсь, що в майбутньому в нас будуть конкретні проекти, які ми будемо просувати разом в посольстві Японії і Полтава. Це можуть бути різні сфери: сфера культури, економічна сфера, я думаю, проектів може бути безліч, тому я сподіваюсь на нашу подальшу співпрацю.

Секретар міської влади Оксана Деркач впевнена: коли дерева підростуть, серед полтавців це місце стане популярним не лише для прогулянок, але і для відпочинку європейського зразка: сюди приходитимуть з кариматами і читатимуть книжки, так проводитимуть час з дітьми, або ж просто насолоджуватимуться природою.

Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради 

- На наступний рік, я думаю, ми започаткуємо проведення такого пікніка. І, можливо, полтавцям це полюбиться, і вони будуть приходити, і прямо на газоні відпочивати.

Після офіційної частини на гостей з Японії чекала екскурсія містом та частування традиційними полтавськими стравами.

Стрічка новин