"Сватання у Гадяцькому районі": створюють ОТГ

"Сватання у Гадяцькому районі": створюють ОТГ

«Свататись треба правильно!». Так вирішили депутати Гадяцької міської ради і на виконання Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» зі змінами від 3.04.2018 року №6466,  звернулися до Вельбівської і Біленченківської сільських рад із пропозицією створити  Гадяцьку об’єднану територіальну громаду.  

Нагадаємо, 3 травня Президент України підписав Закон щодо добровільного приєднання територіальних громад до міст обласного значення, який дозволяє містам обласного значення згуртувати навколо себе сусідні сільські та селищні ради і стати центром об’єднаної громади без зайвих бюрократичних процедур, у тому числі без проведення виборів. Відповідно, місто Гадяч – спроможна об’єднана територіальна громада і може приєднувати до себе сільради за їх згоди. У нашому випадку статус «місто обласного значення» скасовується. Але, зі слів Володимира Нестеренка, обмін рівносильний, адже ОТГ має ті ж преференції. Сільські ради, з його слів, також не постраждають – голови сільрад стануть старостами і членами виконкому міської ОТГ, а їхній бюджет поповниться 60% ПДФО.

«Жодна сільська рада не повинне зазнати шкоди.  Питання щодо закриття ФАПів, бібліотек, шкіл, дитсадків, які розташовані на території сільрад, підніматись не буде. Частина витрат, звісно, ляже на міський бюджет. Але це питання більш політичне, ніж економічне. Місто повинне мати інвестиційну привабливість, розвиватись і розширюватись. Як би там не було, але дуже багато діток із Вельбівки і Біленченківки навчаються у Гадячі. Також чимало жителів цих сіл працюють у Гадячі. Те ж саме зі Степаненками і Ковалевщиною – ми туди воду подаємо, це вже як частина міста. Було б нелогічно не запропонувати їм приєднатись до нас», – повідомляв міський голова на сесії.

Звісно, що наважитися на такий рішучий крок – справа нелегка, і зрозуміти вагання посадовців можна. Проте, сподівають чиновники, «сватання» пройде вдало, і представникам Гадяцької міськради вдасться переконати представників сільрад у перевагах об’єднання.

"Ми обов’язково відвідаємо громадські слухання і в наступних номерах тижневика розповімо вам, яким буде рішенням громади", - зазначають очільники району.

Експерти кажуть, що політичні й економічні вигоди від приєднання очевидні і для міст, і для сусідніх селищ та сіл. На їхню думку, не скористаються цим механізмом хіба що ті, хто не розуміє користі від об’єднання для розвитку території і поліпшення якості послуг мешканцям.

Стрічка новин