На Полтавщині незаконно проводять вирубку лісу

На Полтавщині незаконно проводять вирубку лісу

Державні інспектори повсякчас виявляють незаконну рубку дерев на території України.

Так, Державною екологічною інспекцією у Полтавській області з метою перевірки фактів, викладених у зверненні громадян, провели позапланову перевірку щодо незаконної вирубки дерев в лісосмугі вздовж автомобільної траси Решетилівка-Дніпро в адміністративних межах Бутенківської сільської ради.

У ході проведення перевірки, Бутенківська сільська рада надала інформацію, що земельна ділянка, на якій здійснено вирубку, передана у постійне землекористування для ведення селянського (фермерського) господарства голові С(Ф)Г «Зоряне».

З метою контролю за використанням земельної ділянки, у 2017 році комісією Бутенківської сільської ради проведено обстеження щодо порядку її використання, внаслідок чого, С(Ф)Г «Зоряне» рекомендовано провести лісогосподарські заходи з формування продуктивності лісосмуги, обрізки гілля та проведення видалення окремих сильно нахилених дерев та підросту. Однак, працівниками С(Ф)Г «Зоряне» здійснено вирубку дерев різної породи, що підтвердилося під час натурного обстеження зазначеної території державними інспекторами. Актом зафіксовано проведення суцільної рубки дерев у кількості 636 сироростучих та 23 сухостійних дерев різної породи та різного діаметру із залишенням поодиноких дерев та підросту.

Інспекцією розраховано шкоду згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 23.07.2008 № 665 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу» на суму 3 млн 951 тис. 268 гривень. А С(Ф)Г «Зоряне» пред’явили претензію для добровільного відшкодування збитків завданих державі.

З метою внесення зазначеної інформації до Єдиного реєстру досудових розслідувань та подальшого проведення розслідування про вчинення кримінального правопорушення, матеріали скеровано до прокуратури Полтавської області.

Стрічка новин